Druga odsłona zajęć survivalowych

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w ramach akcji „Wakacje z MOSiR-em” zaprasza do udziału w drugim spotkaniu z certyfikowanym instruktorem survivalu, który w przystępny sposób zapozna nas z tym interesującym tematem. Zajęcia już w najbliższą sobotę, 14 sierpnia.

Jak podaje niezawodna Wikipedia, survival to jedna z form turystyki i rekreacji, występująca w kilku formach i obejmująca aktywność człowieka skierowaną na gromadzenie wiedzy i umiejętności związanych z przetrwaniem w warunkach ekstremalnych.

Podczas pierwszych zajęć dowiedzieliśmy się od Jerzego Staneckiego, certyfikowanego instruktora sztuki przetrwania, do czego może się przydać butelka wody mineralnej i waciki do demakijażu twarzy, jak rozpalić ogień za pomocą krzesiwa, czy też jak pomóc osobie z porażeniem wzroku. Nie zabrakło także zabawy w chowanego, czyli pokazu sztuki maskowania się przed osobami postronnymi.

Na drugich zajęciach przypomnimy sobie nabytą wiedzę i umiejętności lub je poznamy, jeśli ktoś nie uczestniczył w pierwszych zajęciach. Podczas dwugodzinnego spotkania w wiacie Wiktorówka, instruktor przedstawi podstawowe wyposażenie i nauczy rozniecania ognia za pomocą krzesiwa. Dowiemy się też, jak czytać mapę i orientować się w terenie. Każdy z uczestników będzie mógł sprawdzić praktycznie nabytą wiedzę. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zapraszamy do zapoznania się i skorzystania z pozostałych atrakcji realizowanych podczas Wakacji z MOSiR-em.

Zbiórka uczestników w sobotę 14 sierpnia o godz. 10 przy muszli koncertowej w Bażantarni.

Tekst i fot. MOSiR.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register