Saint-Barthélemy – wycieczki na Karaiby w stylu gwiazd

Niewielka wyspa Świętego Bartłomieja, znana też jako St. Barth, to leżące w Małych Antylach terytorium zależne Francji na Karaibach. Najwyższy sezon turystyczny w ciągu roku przypada na okres od grudnia do marca. Dzięki sprzyjającej pogodzie, wyjątkowym warunkom naturalnym, wykwintnej kuchni i gościnnym mieszkańcom stanowi cel podróży doceniany przez milionerów, celebrytów i rodziny królewskie. Z kolei huczne obchody nowego roku przyciągają największe gwiazdy światowych scen.

Prestiżowe i kameralne miejsce o powierzchni zaledwie 25 km2 jest zamieszkiwane na stałe przez niewiele ponad 5000 osób. Stolicą Saint-Barthélemy jest miasto Gustavia liczące ok. 3000 mieszkańców.Swe wakacje na Saint-Barth spędzają między innymi miliarderzy jak Roman Abramowicz, top modelki jak Gisele Bündchen czy słynny artysta Jon Bon Jovi. To najdroższe i najbardziej elitarne miejsce na całych Karaibach przyciąga sławnych i bogatych przez cały rok.

Luksusowe miejsce dla wymagających – wyspa Saint-Barthélemy

Białe i urokliwe plaże Saint-Barthélemy obmywane są krystalicznymi wodami Morza Karaibskiego. Przyjemny tropikalny klimat ze średnią temperaturą 26-27°C pasuje idealnie zarówno do aktywnego wypoczynku, jak i leżakowania nad brzegiem basenu lub kąpieli słonecznych i morskich. Dobra pogoda utrzymuje się właściwie przez cały rok, ale najlepszy okres odwiedzin Saint-Barthélemy to miesiące od grudnia do czerwca z nieco niższymi temperaturami i opadami.

Trochę o historii wyspy

Odkrywcą Saint-Barthélemy jest sam Krzysztof Kolumb. Dotarł na nią w 1493 roku i zajął dla Hiszpanii jako Isla de San Bartolomeo, co oznacza Wyspę Świętego Bartłomieja, patrona między innymi pasterzy i właścicieli winnic. W kolejnych stuleciach przechodziła ona we władanie Francji, Zakonu Maltańskiego i Szwecji. W 1878 roku wyspa stała się częścią Gwadelupy a w 1963 roku została połączona z francuską częścią wyspy Saint Martin w jeden okręg administracyjny; taki stan trwał aż do 2007 roku. Od tego momentu jest francuskim terytorium zależnym wyłączonym z Unii Europejskiej.

Jakie są atrakcje wyspy Saint-Barthélemy?

Największym ośrodkiem miejskim na wyspie jest stolica – Gustavia. Jej nazwa pochodzi od króla Gustawa III i stanowi pozostałość po szwedzkim panowaniu. Miasto zbudowano na planie podkowy wokół małego portu. To tu skupia się większość życia kulturalnego wyspy. Wśród turystów szczególnie popularne są siedemnastowieczne forty, urokliwy kościół anglikański pochodzący z 1855 roku oraz muzeum historii wyspy urządzone w dawnej kamiennej winiarni.

Po całej wyspie rozsiane są ślady ukazujące jej kolonialną przeszłość oraz przechodzenie z rąk do rąk różnych krajów i kolonizatorów. Szczególnie wartą zobaczenia podczas wakacji perełką jest reprezentująca Arawaków, rdzennych mieszkańców wyspy, statua Savaku w miejscowości Saint-Jean.

Jest ono również pełne butików i sklepów największych marek, co docenią miłośnicy luksusowego shoppingu i wielbiciele mody. Wspaniałą pamiątkę z wyjazdu mogą stanowić lokalne wyroby dostępne na wyspie. Urokliwe butiki oferują piękne ubrania, stroje kąpielowe limitowanych serii i biżuterię, w tym wykonane z pereł dzieła pochodzącej z Saint-Barthélemy Donny del Sol.

Wczasy na Karaibach z CARTER®

Szukając wycieczek na karaibskie wyspy na warto zwrócić uwagę na ofertę butikowego biura podróży CARTER® . Na Saint-Barthélemy firma jest bezpośrednim przedstawicielem ekskluzywnych hoteli, w tym Eden Rock, Le Sereno, Cheval Blanc czy Manapany. Bogata historia wyspy, kameralne otoczenie i sławni goście sprawiają, że nie ma lepszego celu wakacyjnego wyjazdu.

Więcej inspiracji podróży w region Morza Karaibskiego i Meksyku znajdziecie tutaj:

https://carter.eu/kierunki/karaiby/turks-i-caicos

https://carter.eu/kierunki/karaiby/dominikana

Więcej informacji i rezerwacja: 22 392 60 16/17, travel@carter.eu https://www.instagram.com/carter_luksusowe_wakacje/

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register