Drugi śmiertelny wypadek motocyklisty wstrząsnął policją. Jest zapowiedź wzmożonych działań

Drugi wypadek tym razem 22-letniego motocyklisty przy ul. Mazurskiej okazał się być śmiertelny. Młody mężczyzna zmarł po przewiezieniu do szpitala. Elbląska policja apeluje o rozwagę i zapowiada, że będzie surowo karać za łamanie przepisów ruchu drogowego.

Tragiczne zdarzenie miało miejsce wczoraj około godziny 14.00 przy ul. Mazurskiej. 22-letni mężczyzna, który kierował sportowym motocyklem jadąc w kierunku Nowakowa postanowił wyprzedzić kilka pojazdów na raz. W trakcie tego manewru nie zauważył skręcającej do zakładu utylizacji ciężarówki daf. 22-latek uderzył w bok tego pojazdu. Na miejsce wypadku wezwano pogotowie ratunkowe.

Pracujący przy zdarzeniu policjanci z ruchu drogowego ustalili, że 22-latek nie miał uprawnień do kierowania motocyklem. Po przewiezieniu do szpitala 22-letni mężczyzna zmarł na skutek odniesionych obrażeń.

– Policjanci po raz kolejny przypominają o rozwadze i zachowaniu ostrożności na drodze – mówi podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

Na apelach się jednak nie kończy. Elbląscy policjanci zapowiadają wzmożone kontrole na ulicach miasta.

– Kontrole drogowe będą bardziej intensywne i surowe – zapowiada podkom. Tomasz Krawcewicz naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – W przypadku łamania przepisów, przekraczania dozwolonej prędkości czy wyprzedzania w miejscach niedozwolonych popełniający takie wykroczenie będzie musiał liczyć się z wysoką grzywną. Wymienione wykroczenia mają bowiem wpływ na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu oraz samych kierujących.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register