Dwaj motocykliści stracili prawo jazdy!

Podczas wczorajszej kontroli prędkości policjanci zatrzymali dwa sportowe motocykle, których kierowcy pożegnali się z prawami jazdy. Przekroczyli tzw. 50+ w terenie zabudowanym. Policjanci ostrzegają przed brawura, która jest przyczyną tragicznych wypadków drogowych.

Wczoraj (4 czerwca) policjanci kontrolowali prędkość na terenie miasta oraz w miejscowości Kadyny pod Elblągiem. 26-latek kierujący sportowym suzuki, na pięćdziesiątce, jechał 107 km/h. Natomiast inny kierowca motocykla honda na czterdziestce jechał 96. Tym samym obydwaj kierowcy dwukrotnie przekroczyli dozwoloną prędkość. Funkcjonariusze zatrzymali im prawa jazdy i zostali ukarani kilkuset złotowymi mandatami oraz punktami karnymi.

Jazda na motocyklu dostarcza wielu przyjemnych emocji i warto, aby tylko takie doznania towarzyszyły miłośnikom dwóch kółek. Warto pamiętać, że kierowcy jednośladów to szczególna grupa użytkowników ruchu. Specyfika motocykla sprawia, że ich użytkownicy są narażeni na poważniejsze urazy czy obrażenia, jakie niosą wypadki czy kolizje drogowe niż kierowcy samochodów.

Dlatego niezmiernie istotne są zasady, jakimi powinni kierować się motocykliści. Odpowiedni ubiór, kombinezon to podstawa, kask ochronny to niezbędne minimum i obowiązek.

Fundamentem bezpieczeństwa jak zawsze są przepisy prawa i ich przestrzeganie. Stosowanie się do ograniczeń prędkości, zachowywanie odpowiedniej odległości między pojazdami, prawidłowe manewry wyprzedzania czy wymijania oraz zwracanie uwagi na znaki i sygnały drogowe to elementy, dzięki którym jazda motocyklem, samochodem będzie bezpieczna nie tylko dla zmotoryzowanych, ale także innych użytkowników ruchu.

Apelujemy również do kierowców samochodów osobowych i ciężarowych, aby pamiętali o jednośladach, zwracali na nie uwagę, chociażby poprzez przysłowiowe “patrzenie w lusterko”. Wspólny szacunek i zrozumienie między kierującymi samochodami i motocyklami z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Nie zapominajmy, że nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków, również tych najtragiczniejszych. W ubiegłym roku policjanci z Elbląga odnotowali 7 wypadków z udziałem motocyklistów. Dwóch kierowców jednośladów zapłaciło za to najwyższa cenę – życie.

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg

/zdjęcie poglądowe/

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register