Dziecko pod wpływem narkotyków w elbląskim szpitalu

Prokuratura Rejonowa w Elblągu prowadzi postępowanie przygotowawcze przeciwko rodzicom dwojga małoletnich dzieci w wieku 4 i 8 lat, którym zarzuca się popełnienie szeregu przestępstw związanych z tym, że w trakcie sprawowania przez nich opieki nad dziećmi znajdowali się oni pod działaniem szeregu środków odurzających, substancji psychotropowych oraz substancji psychoaktywnych.

Sprawa wydała się, kiedy młodsze z dzieci przyjęte zostało do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu w związku z nagłym pogorszeniem się stanu jego zdrowia. W efekcie przeprowadzonych w szpitalu badań ustalono, że przyczyną pogorszenia się stanu zdrowia dziecka był fakt, że doszło do udzielenia mu szeregu substancji psychoaktywnych, które stanowić mogły zagrożenie dla jego zdrowia, a nawet życia.

Funkcjonariusze policji z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu dokonali zatrzymania rodziców dziecka.

– W efekcie przeprowadzonych w przedmiotowej sprawie stosownych czynności w miejscu zamieszkania zatrzymanych osób ujawnione zostały tam m.in. znaczne ilości środków odurzających oraz substancji psychotropowych, do których swobodny dostęp miały przebywające tam małoletnie dzieci. Po wykonaniu z udziałem podejrzanych w sprawie niezbędnych w niej czynności procesowych Prokurator Rejonowy w Elblągu skierował do Sądu Rejonowego w Elblągu wnioski o zastosowanie wobec zatrzymanych najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Podejrzanym w przedmiotowej sprawie za dokonanie zarzucanych im przestępstw grozi bardzo surowa kara pozbawienia wolności w wymiarze nawet do 10 lat – informuje Prokuratura Okręgowa w Elblągu.

Aktualnie w sprawie realizowane są dalsze niezbędne czynności procesowe zmierzające do kompleksowego wyjaśnienia okoliczności zaistniałego zdarzenia, a zwłaszcza jednoznacznego wyjaśnienia w jaki sposób doszło do udzielenia czteroletniemu pokrzywdzonemu ujawnionych w jego organizmie szeregu substancji psychoaktywnych.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register