Dziewczyna, którą brutalnie pobił, zmarła. Sąd skazał go na 4 lata więzienia

Cztery lata więzienia. Taki wyrok usłyszał 36-letni Michał G., który w Parku Kajki brutalnie pobił dziewczynę i nie udzielił jej pomocy. Kobieta w wyniku doznanych obrażeń zmarła. Wyrok nie jest prawomocny.

Kara może wydawać się tak niska, ponieważ sąd przyjął, że Michał G. co prawda skatował kobietę, ale nie miał zamiaru jej zabić. Stąd mówimy o nieumyślnym spowodowaniu śmierci za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawca w czasie procesu twierdził, że był pijany i nie pamięta przebiegu tego tragicznego zdarzenia.

Mężczyźnie prokuratura zarzuciła nieumyślne spowodowanie śmierci kobiety, poprzez zadanie jej ciosów w głowę i inne okolice ciała oraz czyn polegający na nieudzieleniu pomocy pokrzywdzonej znajdującej się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty jej życia.

Przypomnijmy, że do tragedii doszło w nocy, między 16 i 17 września 2017 r. Według nieoficjalnych informacji pomiędzy kobietą i jej partnerem doszło do kłótni. Na miejsce został wezwany ambulans pogotowia ratunkowego. Kobieta była nieprzytomna z obrażeniami głowy. Wiele wskazuje na to, że mogła zostać brutalnie pobita. Miała obrażenia czaszkowo- mózgowe z ciężkim obrzękiem mózgu.

Według informacji lokalnych mediów, kobieta zmarła w szpitalu.

– Policjanci zatrzymali jej partnera. Wystąpiliśmy do sądu z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do tego wniosku – powiedział Jarosław Żelazek, szef Prokuratury Rejonowej w Elblągu.

Mężczyzna, Michał. G, miał 2,2 promila alkoholu we krwi. Nie jest wykluczone, że był również pod wpływem innych substancji psychoaktywnych. Został doprowadzony do prokuratury na przesłuchanie. Przyznał się do czynu, ale odmówił składania wyjaśnień.

 

1 komentarz

  • redki Reply

    26 stycznia 2019 at 17:03

    sędziów na bruk , reformy w sądownictwie to podstawa normalnego państwa , 4 lat za zabójstwo , 8 lat za podrobienie dokumentu ,patologia

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register