Edmund Szwed. Elblążanie, tu nie chodzi o mnie, tu chodzi o Elbląg i o Was

Szanowni elblążanie, dzisiaj Elbląg w rankingu “Sukces kadencji 2018 – 2023” znalazł  się na ostatnim miejscu w zestawieniu 48 miast na prawach powiatu! Nasze Miasto spadło w ciągu ostatniej kadencji samorządowej, w porównaniu do poprzedniej z pozycji 33 na ostatnią pozycję 48.  Dalej ….. już tylko ściana.

Wszyscy dookoła wiedzą i mówią jak jest w Elblągu źle. Kolejna kampania wyborcza w Elblągu upływa jednak na wzajemnym obwinianiu się elbląskich polityków partyjnych, bądź obiecują elblążanom, że : teraz, to oni będą blisko ludzi, będą niezwykle mili a swej życzliwości, będą tak życzliwi, że  rozdawać będą nawet wiele rzeczy za darmo. Na dowód tego pozwolę sobie zacytować wypowiedź jednego z najważniejszych kandydatów na prezydenta Elbląga, który wypowiada się  w elbląskich mediach  następująco:

To, co mogę obiecać ze swojej strony i całej mojej drużyny to to, że będziemy ciężko pracowali, spotykali się z mieszkańcami, słuchali ich”.

Szanowny Panie, pytam więc a …. co z tej ciężkiej pracy wyniknie dla Elbląga i elblążan?  W dalszej części wypowiedzi, padają trzy obietnice, że będzie darmowa … i darmowe, a nawet będzie  elbląska „Arena Igrzysk”, tyle tylko, że Pan mówiący te słowa,  nic nie mówi w swej  wypowiedzi skąd na to wszystko weźmie środki finansowe! Bo, każdy kto mówi, że coś będzie w zadłużonym po „uszy” Elblągu, lecz natychmiast nie powie skąd weźmie na to pieniądze, jest tylko „bajarzem”.

Od 54 lat mieszkam w Elblągu, rozumiem miasto, wiem jak można odnieść w nim sukces.  Wiem, jak można niezwykłą lokalizację i potencjał Elbląga wykorzystać gospodarczo a kapitał społeczny Elbląga pomnożyć. Dlatego już w 2014 roku podjąłem próbę kandydowania na funkcję prezydenta Elbląga. W efekcie, przy siedmiu kandydatach, ubiegających o funkcję prezydenta, zająłem trzecią pozycję, lokując się za przedstawicielem PiS, obecnym prezydentem z PSL i z dużą  przewagą głosów wyprzedzając doświadczonego – przewodniczącego pięciu kadencji Rady Miasta Elbląga przedstawiciela SLD. 

Obserwując sytuację Elbląga przez ostanie dziesięć lat, dziś mam jeszcze silniejsze przeświadczenie, że gdybym w 2014 roku prezydentem został, to Elbląg dziś byłby  w  pierwszej dziesiątce wspomnianego Rankingu . Mając wiedzę i umiejętności, wiedziałem jak przysłużyć naszemu Miastu, tym bardziej, że moim celem była autentyczna „Naprawy Elbląga”.

Dlatego obecnie,  zwracam się do Was, Szanowni elblążanie  i Szanowne elblążanki, by przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi, by połączyć wszystkie możliwe siły oraz umiejętności mieszkańców i uruchomić natychmiast  „pospolite ruszenie elblążan”, którego celem będzie  „Naprawa Elbląga”.                              

W sposób szczególny,  zwracam się  do  trzech liderów Komitetów Wyborczych Wyborców : Pana Stefana Rembelskiego, Pana Pawła Rodziewicza i Pana Rafała Maszki z apelem –  działajmy wespół  na  rzecz „Wspólnego Dobra” elblążan.

Dzisiaj, będąc poproszonym o kandydowanie z listy Ogólnopolskiego Komitetu Wyborców – Bezpartyjni Samorządowcy twierdzę, że działając razem, możemy dokonać rzeczy niezwykłych, czyniąc nasze Miasto  fenomenem w skali całego kraju.   

Zdarzyć to jedynie może, jeżeli w najbliższych 10 dniach, okażecie Państwo wolę i aktywną postawę, by zebrać niezbędne podpisy poparcia na listach  KW Bezpartyjni Samorządowcy, wówczas my mieszkańcy,  odniesiemy wielki, wspólny sukces i „Naprawimy Elbląg”.   

Zachowamy co jest  dobre w naszym mieście a wspólnie z mieszkańcami naprawimy, to  co jest złe i stworzymy rzeczy, które naszemu Miastu są konieczne. Zrobić to możemy tylko pod warunkiem, kiedy będziemy wiedzieli, że działamy z woli mieszkańcy a oni są z nami.  Wespół możemy dokonać w Elblągu rzeczy o których będzie się mówić w całej Polsce a na które elblążanie od lat wielu czekają.                                                                                                                                                      

Dlatego proszę Was, włączcie się w „pospolite ruszenie elblążan”, bo tylko wspólnota działania zapewni nam rozwój i przyniesie zmiany, których Elbląg potrzebuje dziś, jak roślina życiodajnej wody. 

Osobiście, kieruję się mottem, które przyświeca mi w aktywności społecznej od dwudziestu lat: nie jest ważne skąd przychodzisz i co robiłeś wczoraj, ważne jest, że chcesz dzisiaj DOBRO pomnażać z nami, zapraszam do współpracy.

A zatem każda elblążanka i elblążanin, którzy zechcą działać w samorządzie, bądź współpracować z nim podczas mojej prezydentury, znajdą dla siebie przestrzeń do realizowania celów osobistych, zawodowych i wspólnych. Przestrzeń do pomnażania dobra zarówno własnego, jak i wspólnego. 

A roboty w Elblągu jest ogromnie dużo!  Sami to widzicie, sami wskazujecie w mediach społecznościowych i na elbląskich forach internetowych. Bije z tego Wasza troska o miasto  i zasmucenie jego zapaścią. Odsuwając ludzi, mądrych i zaangażowanych, władze zawłaszczyły miasto ale co z tego, skoro uwiąd intelektualny nie dawał impulsów do sprawnego zarządzania Elblągiem i do rozwoju miasta? Przeciwnie, stał się przyczyną zapaści.

Na początek trzeba ponownie „upodmiotowić” mieszkańców i odbudować nasze poczucie równoprawności, które zostało mocno zachwiane w ostatnich latach.  Trzeba postawić znak równości między „włodarzem” miasta a jego prawdziwymi „właścicielami”, czyli mieszkańcami i podatnikami. W „Naprawionym Elblągu” nie będzie waśni i swarów.  Działając wspólnie, będziemy starać się zjednywać do spraw wspólnych,  poróżnione obecnie środowiska. Będziemy przeciwstawiać się realizowaniu przez partyjnych aktywistów interesów odgórnie narzucanych przez szefów ugrupowań partyjnych. A taka niebezpieczna dla miasta pokusa widoczna jest aż nadto w dotychczasowych partyjnych praktykach Elbląga. W miejsce tego, jako Bezpartyjni Samorządowcy, będziemy  troszczyć się  przede wszystkim i głównie o  interes elblążan.

Jeżeli Państwo, przyjmiecie moje przesłanie za słuszne, że tu nie chodzi o mnie, tu chodzi  o Elbląg i jego mieszkańców! Nasze wspólne zorganizowanie  się i wykorzystanie wszechobecnych i wszechwładnych mediów społecznościowy pozwoli z sukcesem zebrać wymaganą liczbę  podpisów poparcia  dla listy KW Bezpartyjni Samorządowcy w ciągu ostatnich dziesięciu dni, które  jeszcze nam pozostały.                     

Spontaniczne działania np. w rodzinie, wśród przyjaciół i znajomych, pozwolą zorganizować skuteczną akcję informacyjną i skutecznie zebrać  podpisy poparcia dla listy KW Bezpartyjni Samorządowcy. W tak w niezwykły sposób działając, w ciągu kilku najbliższych dni, ten wymóg proceduralny spełnimy. Być może uczynimy to w czasie  jeszcze krótszym niż 10 dni, jednak spieszyć się trzeba, tym bardziej, że czasu nam  już niewiele pozostało, tylko do 3-4 marca 2024 roku.

Elblążanie, powtarzam raz jeszcze,  tu nie chodzi o mnie, tu chodzi o  Elbląg i o Was!

W 5 – ciu  elbląskich Okręgach trzeba  zebrać, w każdym Okręgu liczbę 250 podpisów ( dla bezpieczeństwa podaję z nadwyżką ) na  listę poparcia KW Bezpartyjni Samorządowcy  i tę listę należy do 3-4 marca 2024  zarejestrować.

W następnej dacie, czyli do 14 marca wybierzecie Państwo sami spośród siebie w 5-ciu Okręgach  min.  5  – 7 osób kandydatów na radnych do Rady Miasta oraz na Listę  Okręgu  nr 3,  min  7 – 9 osób, jako kandydatów do Sejmiku Wojewódzkiego. Na tę listę poparcia należy zebrać tylko 300 podpisów poparcia.

Pomoc w wypełnieniu wszystkich wymogów proceduralnych,  zebraniu podpisów poparcia  i rejestrację listy kandydata na prezydenta Elbląga i na radnych z listy KW Bezpartyjni Samorządowcy przyjmę za dowód akceptacji elblążan dla mego ponownego kandydowania na funkcję prezydenta Elbląga.

Podsumujmy zatem. Aby, „Naprawić Elbląg”, należy jeszcze dzisiaj  uruchomić „pospolite ruszenie elblążan” jako batalię o miasto.

Proponuję, by każdy z elblążan i elblążanka, czujący potrzeby zmian w zarządzaniu Miastem podjął decyzję przystąpienia do pospolitego ruszenia elblążan”. Można od tej chwili pierwszych informacji szukać kontaktując się mailowo pod adres: e-mail: szwed.edmund@gmail.com lub edmundszwednaprezydenta@gmail.com

I etap batalii o Elbląg:

1. Wejdź na stronę na której każdy znajdzie poniżej linki do kompletu dokumentów wyborczych dla kandydatów w wyborach oraz do komisji wyborczych.

Kandydaci do sejmików:

https://wybory.gov.pl/samorzad2024/pl/pkw_aktualnosci/55935

 Kandydaci do rad powiatów:

https://wybory.gov.pl/samorzad2024/pl/pkw_aktualnosci/55932

Kandydaci do rad gmin pow. 20 tys. mieszkańców:

https://wybory.gov.pl/samorzad2024/pl/pkw_aktualnosci/55931

Kandydaci na wójta/burmistrza/prezydenta:

https://wybory.gov.pl/samorzad2024/pl/pkw_aktualnosci/55936

Obwodowe Komisje Wyborcze: – (więcej informacji o OKW:

https://wybory.gov.pl/samorzad2024/pl/pkw_aktualnosci/58286)

WZÓR KARTY DO ZBIERANIA  PODPISÓW 

(jest to w pierwszym kroku najważniejszy dokument do wydrukowania)

Tu pobierzesz kartę do zbierania podpisów:

https://elblag24.pl/wp-content/uploads/2024/02/karta.jpg

WIĘC, kliknij i wydrukuj WZÓR KARTY DO ZBIERANIA  PODPISÓW na  listę poparcia.

Poproś wówczas rodzinę, sąsiadów i znajomych, aby też weszli na tę stronę  i wydrukowali listę poparcia i ją podpisali. W ten sposób każdy z elblążan i elblążanka, czujący własne i potrzeby innych mieszkańców, może zgłosić swoją wolę przystąpienia do „pospolitego elbląskiego ruszenia” w jak najszybszym czasie. Przekazując do mnie swój adres mailowy  z informacją ile osób zebrali otrzymają adres i termin spotkania w celu przekazania podpisanych list poparcia.  Sytuacja będzie bardzo dynamiczna. Wystarczy, że zdobędziesz 3 osoby, a każda z tych osób kolejne 3 osoby i każda kolejne 3 osoby. Przy kolejnych 3 osobach będzie to już 243 osoby łącznie. Oczywiście zdarzą się przypadki, że na liście poparcia znajdzie nawet 12 osób (rodzice z dwójką pełnoletnich dzieci i tacy sami sąsiedzi bądź znajomi) co znacznie skróci czas zbierania list poparcia. Zebranie list poparcia przy takim systemie może zająć jeden dzień.

Najważniejsze, aby po podpisaniu listy poparcia przesłali link do strony z wzorem listy poparcia wszystkim z listy poparcia, aby Ci przekazali adres strony dalej kolejnym osobom.

2. Z pierwszych osób, które się zgłoszą, prawdopodobnie wyłonią się liderzy list, którzy zdołają  w bardzo szybkim czasie, działając w metodyczny sposób, zebrać wystarczającą liczbę głosów poparcia dla listy KW Bezpartyjni Samorządowcy. Rozproszone działanie liderów list, pozwoli im dostrzec wśród mieszkańców więcej osób  sobie podobnych wolą ”Naprawy Elbląga.”, by wybrać z nich, nie wykluczając samych siebie,  kandydatów na radnych do Rady Miasta i Sejmiku Wojewódzkiego.

II etap:

na każdym etapie „pospolitego  ruszenia elblążan” możemy wszyscy się spotkać w określonym miejscu. Wystarczy jeden   dzień wcześniej, by określić miejsce spotkania i wymienić między sobą informacje.

Uważam, że  względów zdroworozsądkowych  kwoty diet i inne apanaże, które dotychczas  są tylko przywilejem osób upartyjnionych, po wyborach to mieszkańcy, którzy zdecydują się kandydować na radnych, staną się zasłużenie ich beneficjentami. Tym bardziej, że nowymi radnymi z KW Bezpartyjni Samorządowcy, będą to osoby, które wniosą ożywczą pomysłowość  i  dynamikę działań zmierzających  do ”Naprawy Elbląga.” .  W czasie kampanii wyborczej przedstawimy Gminny Program Gospodarczy, który będzie zawierał nie tylko co zrobimy ale jak, to zrobimy i skąd pozyskamy na to środki.

Z wielką nadzieją zapraszam młodych elblążan do kandydowania do Rady Miasta, to przecież życzliwy i zasobny Elbląg, powinien być miejscem Waszej szczęśliwej przyszłości.                                                   

Jeśli nie dostrzegę wystarczającego poparcia dla mego apelu, uznam to za dowód tego,  że akceptujecie Państwo dotychczasową jakość sprawowania władzy przez dotychczasowych upartyjnionych włodarzy Elbląga. Wprawdzie według mnie upartyjniony w dalszym ciągu  styl sprawowania władzy Elblągu, będzie rodzić dalszą jego degradację i zagrażać dalszemu funkcjonowaniu Elbląga, ale…

Z każdym wynikiem pogodzę się w pokorze. Jedyne, czego będzie mnie żal, to … tylko mego Miasta będzie mi żal!

Elblążanie,  wszystko jest w Waszych rękach ! To Wasza postawa zadecyduje o dalszych losach  Elbląga i Waszym życiu w nim.

Kończę moim zawołaniem, że tu nie chodzi o mnie, tu chodzi o Elbląg i o Was!

PS. Jeżeli w 2024 roku zostanę prezydentem Elbląga, to każdy elblążanin, który obecnie  weźmie udział w „pospolitym ruszeniu elblążan”, będzie miał szansę wynająć  plus energetyczny dom za 540 zł/mies., z kosztami jego utrzymania ok. 100 zł/mies. w czasie trwania mojej prezydentury.  Na ulicach pojawi się w ramach bezpłatnej komunikacji publicznej, bardzo dużo autobusów elektrycznych z darmową energią elektryczna do ich ładowania. Będzie na tyle dużo tych autobusów, aby czas oczekiwania na przystanku nie był dłuższy niż 10 minut. Jestem również po kilku spotkaniach z prezesem  firmy, która w Elblągu zamierza stworzyć kilkanaście tysięcy stanowisk pracy z zarobkami 9 000 zł netto na szeregowym stanowisku, 12 000 zł netto na stanowisku kierowniczym i 15 000 zł netto na stanowisku dyrektorskim. Całościową Strategię Rozwoju Gospodarczego Elbląga przedstawię wkrótce.                                                       

Edmund Szwed

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register