Elbląg ma już własne “smocze łodzie”

Trzy 12-osobowe smocze łodzie wraz z potrzebnym osprzętem: kamizelkami ratunkowymi, wiosłami zakupił elbląski samorząd. Zadanie, które kosztowało 119 tys. zł. zrealizowane zostało w ramach Budżetu Obywatelskiego. Pierwsze zawody na nowych łodziach już w najbliższą niedzielę, podczas Dni Elbląga.

Od wielu lat w naszym mieście odbywały się zawody na smoczych łodziach, ale musieliśmy je wypożyczać. Dziś mamy trzy swoje łodzie, dzięki realizacji zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego. Gratuluję wnioskodawcy, który od kilku lat zgłaszał tę inicjatywę. Dziś jest ona zrealizowana. Koszt zadania to 119 tys. zł. – mówił prezydent Witold Wróblewski.

Wnioskodawcą zakupu smoczych łodzi był Krzysztof Jaworski, elbląski dziennikarz i społecznik.

Smocze łodzie były składane do BO chyba z  sześć razy, w końcu się udało. Są piękne, są trochę mniejsze niż te, które były do tej pory, ale to lepiej, bo łatwiej zebrać drużynę. Pomysł ten ma społeczno-twórczy charakter – aby zbierały się grupy osób, wspólnie trenowały, podejmowały wspólne inicjatywy i przyjemnie spędzały czas. Druga ważna kwestia – przez lata musieliśmy płacić za wypożyczanie łodzi, a teraz może będziemy mogli zarabiać, jako miasto wypożyczając je innym – mówił Krzysztof Jaworski, wnioskodawca projektu.

Łodzie spełniają techniczne wymogi Międzynarodowej Federacji Smoczych Łodzi (IDBF) oraz Międzynarodowej Federacji Kajakowej (ICF). Każda z łodzi ma 9 metrów długości i 116 cm szerokości, miejsce dla 10 wioślarzy, dobosza i sternika.

Pierwsze zawody na nowych, biało – czerwonych łodziach, nawiązujących kolorystyką do barw naszego miasta już w najbliższą niedzielę – podczas Dni Elbląg. Zgłosiło się 18 załóg. Zawody rozpoczną się o godz. 10:00. Zapraszamy do kibicowania.

Smocze łodzie będą wykorzystywane również podczas innych imprez wakacyjnych. Mieszkańcy będą mogli na nich trenować w środy i soboty. Szczegółowe informacje dostępne będą na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.  

Elbląg ma swoje smocze łodzie
Elbląg ma swoje smocze łodzie
Elbląg ma swoje smocze łodzie
Elbląg ma swoje smocze łodzie
Elbląg ma swoje smocze łodzie
Elbląg ma swoje smocze łodzie

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register