Elbląg podsumował WOŚP!

Mimo wciąż trwającej pandemii i silnego wiatru, który towarzyszył 30 finałowi WOŚP, Orkiestra zagrała i zebrała ponad 400 tys. zł. Hojność elblążan, sprawność wolontariuszy i zaangażowanie Sztabu okazały się receptą na sukces. Dziś w Urzędzie Miejskim podsumowano okrągły finał WOŚP.

– 30 edycja WOŚP za nami. Jak zawsze jestem dumny z elblążan, ich aktywności i hojności. W czasie pandemii wiele imprez się nie odbywało, a Orkiestrze udało się zorganizować 56 sztabików, 450 wolontariuszy, odbyło się ponad 300 aukcji, było 61 specjalnych skarbonek, to mówi samo za siebie, to potężna akcja – mówił prezydent Wróblewski – Wielkie słowa uznania należą się elbląskiemu MOSiR-owi oraz wolontariuszom z Regionalnego Centrum Wolontariatu. Akcja była trudna do przeprowadzenia także z uwagi na złą pogodę, która utrzymywała się aż do Światełka do Nieba – podkreślił Wróblewski

Łącznie w Elblągu zebrano 423.328,12 zł  – To grubo ponad czterysta tysięcy, dziękuję partnerom, sponsorom, współorganizatorom za ich serce, empatię, poświęcenie wolnego czasu. W sposób szczególny dziękuję obecnym tu – Panu Adamowi Krause szefowi elbląskiego Sztabu WOŚP oraz Pani Gabrieli Zimirowskiej prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu – dziękował Wróblewski . 

– Zebraliśmy 50 tys. zł więcej niż w roku poprzednim. To dzięki temu, że mocniej zagrały elbląskie szkoły, sporą część wyniku zrobiły lokalne sztabiki, dużo działo się też internetowo. Z uwagi na pogodę szczególny szacunek należy się w tym roku wolontariuszom. Chciałbym podziękować prezydentowi, który jest dobrym duchem WOŚP oraz partnerom, sponsorom, Sztabowi Głównemu a także mediom, które relacjonowały finał – mówił Adam Krause szef elbląskiego Sztabu WOŚP

Jak podkreśliła Gabriela Zimirowska z Regionalnego Centrum Wolontariatu podczas Finału było bezpiecznie, wszyscy wolontariusze, którzy wyruszyli aby kwestować, często wraz z opiekunami, wrócili. – Był duży odzew ludzi, firm, które chętnie zapraszały wolontariuszy, także aby mogli się ogrzać. Cieszymy się kiedy nasi wolontariusze mówili – DO ZOBACZENIA ZA ROK. To sygnał, że warto robić WOŚP – podkreśliła Zimirowska.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register