Elbląg traci siedzibę dowództwa 16 PDZ. Potwierdza to minister Macierewicz

Nie ma już złudzeń. Dowództwo 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej zostanie przeniesione z Elbląga, w jeszcze „bliżej nie określone miejsce”. Potwierdził to minister Antoni Macierewicz podczas swojej wizyty w Ostródzie.

Już kilka tygodni temu prezydent Witold Wróblewski alarmował, że w planach resortu obrony jest wyprowadzenie dowództwa 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej z Elbląga. Prezydent pytał o to posła Jerzego Wilka na sesji. Jednak parlamentarzysta PiS unikał jednoznacznej odpowiedzi.

Nie udało się również przyjść elbląskim radnym miejskim jasnej deklaracji sprzeciwu wobec takich planów MON. Radni PiS nie pozwolili na sformułowanie ostrego sprzeciwu elbląskiego samorządu.

Pisaliśmy o tym tu: http://fakty.elblag.pl/po-elblasku-zamiast-uchwalic-wspolne-stanowiskoradni-miejscy-poklocili-sie/

Prezydent Witold Wróblewski wskazywał, że czasu na działania jest mało, ponieważ według jego informacji takie decyzje w resorcie obrony już zapadły. Kiedy radni nie zdecydowali się na przyjęcie protestu,  prezydent Elbląga wysłał sam pismo do ministra Macierewicza.

O tym pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/prezydent-nie-czeka-na-radnych-sam-podejmuje-walke-o-siedzibe-dowodztwa/

Jednak jak się okazuje, decyzje w resorcie obrony już zapadły. To przyznał sam minister Macierewicz podczas swojego pobytu w Ostródzie.

Jak informuje Dziennik Elbląski, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz odwiedził targi proobrone Pro Defense w Ostródzie, podczas których udzielił wywiadu w programie „Opinie” emitowanego w TVP Olsztyn. W trakcie rozmowy padło pytanie o planowane wyprowadzenie z Elbląga dowództwa 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Minister Macierewicz na wstępie zauważył, że na początku lipca w Elblągu zacznie funkcjonować dowództwo Wielonarodowej Dywizji NATO,

– Jedna z najważniejszych jednostek NATO na całym świecie — mówił minister Macierewicz. — Elbląg staje się jednym z najważniejszych punktów, miast, serdeczne gratulacje.

I dodał. — W związku z tym przenosimy dowództwo 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej do innego miejsca, ale mogę zapewnić, nie zdradzając szczegółów, że ta dywizja nadal pozostanie na flance wschodniej.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register