Prezydent nie czeka na radnych. Sam podejmuje walkę o siedzibę dowództwa

31 maja odbyła się zwołana na wniosek prezydenta Witolda Wróblewskiego nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej, podczas której przedłożony został projekt uchwały w sprawie sprzeciwu wobec planu dyslokacji dowództwa 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.

Głosami radnych Prawa i Sprawiedliwości głosowanie w tej sprawie zostało przełożone, do czasu otrzymania z Ministerstwa Obrony Narodowej oficjalnej informacji na temat przyszłości Dowództwa 16 PDZ.

– Chciałem, byśmy wspólnie z radnymi mówili w tej sprawie jednym głosem. Sytuacja nie jest przesądzona, ale informacje o planach przeniesienia Dowództwa 16 PDZ do nas dochodzą i muszą one budzić niepokój. Do Ministerstwa powinien dotrzeć sygnał, że jesteśmy przeciwni przeniesieniu Dowództwa 16 PDZ, które w Elblągu stacjonuje od 68 lat. Obawiam się, że jak zapadną już ostateczne decyzje będzie za późno na nasze protesty – podkreśla prezydent Witold Wróblewski.

Jak informuje biuro prasowe prezydenta Witold Wróblewski podjął działania w tej sprawie i w swoim imieniu przesłał pisma do Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza oraz Szefa Sztabu Generalnego WP gen. broni Leszka Surawskiego, w których wyraził swój niepokój w związku z docierającymi do nas informacjami oraz przedstawił argumenty przemawiające za pozostawieniem Dowództwa 16 PDZ w Elblągu.

Więcej o tym pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/po-elblasku-zamiast-uchwalic-wspolne-stanowiskoradni-miejscy-poklocili-sie/

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register