Elbląscy policjanci uderzyli w handlarzy dopalaczami

Policjanci kryminalni wspólnie z „sanepidem” skontrolowali punkt, w którym sprzedawane są środki popularnie nazywane „dopalaczami”. Łącznie zabezpieczono do badań ponad 200 opakowań z nieznanymi substancjami oraz suszem policjanci wylegitymowali dwie osoby przebywające w sklepie.

To kolejna już kontrola sanepidu, w której bierze udział Policja, i w której zabezpieczane są substancje popularnie zwane dopalaczami. Od początku roku przejęto ponad 3 tysiące opakowań z „produktami kolekcjonerskimi” oraz „modelarskimi”. Dodatkowo prowadzone są działania związane z legitymowaniem osób, które mogą nabywać tego rodzaju substancje.

– Chodzi przede wszystkim o prewencję i zapobieganie m.in. zatruciom dopalaczami. Niezależnie od tego policjanci z prewencji kryminalnej spotykają się z uczniami w szkołach – na godzinach wychowawczych, w teatrze – po spektaklach dotykających problemy uzależnień, oraz podczas różnego rodzaju innych spotkań. Tłumacząc przy tym zagrożenia dotyczące uzależnień od narkotyków czy też właśnie dopalaczy – mówi kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

1 komentarz

  • Ania Reply

    25 grudnia 2017 at 16:52

    Weźcie to zamknijcie, zlitujcie się nad społeczeństwem, nie chcemy żadnych dopalaczy!!!

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register