Elbląscy prokuratorzy zarzucają celnikom przyjmowanie łapówek!

Prokuratura Okręgowa w Elblągu skierowała do Sądu Rejonowego w Iławie akt oskarżenia przeciwko trzem sprawcom przestępstw popełnionych przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego. Chodzi o przyjmowanie korzyści majątkowych przez celników. Mieli za to ostrzegać przed kontrolami lokali z automatami hazardowymi.

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Elblągu, w wyniku przeprowadzonego postępowania ustalono, że w okresie od września 2015r. do października 2016r. w Iławie funkcjonariusze celni przekraczając swoje uprawnienia w celu osiągnięcia korzyści majątkowej informowali inne osoby o planowanych kontrolach celnych lokali, w których użytkowano automaty do gier o niskich wygranych.

W toku postępowania prokurator przedstawił zarzuty z art. 231 § 2 kk funkcjonariuszom celnym pełniącym obowiązki z Oddziale Celnym w Iławie Andrzejowi K. i Michałowi K. zaś Grzegorzowi M., który nakłaniał funkcjonariuszy celnych do popełnieniu przestępstwa przedstawiono zarzut określony w art. 18 § 2 kk w zw. z art. 21 § 2 kk w zw. z w art. 231 § 2 kk.

Oskarżeni Andrzej K. i Grzegorz M. przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów, natomiast oskarżony Michał K. nie przyznał się do popełnienia przestępstwa przedstawiając swoją linię obrony.

Przestępstwo określone w art. 231 § 2 kk jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 1 roku do 10 lat.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register