Ta inwestycja pogrąży Elbląg? Radni z niepokojem patrzą na budowę wiaduktu

Radni Prawa i Sprawiedliwości z niepokojem obserwują trwająca budowę wiaduktu na Zatorze. Wskazują, że inwestycja jest o wiele droższa niż początkowo planowano. Wiadukt zaś określają mianem „pomnika prezydenta”.

Radni PiS nie są zadowoleni z projektu budżetu na rok 2018, który przygotowała ekipa prezydenta Witolda Wróblewskiego. Wskazują, że jeśli chodzi o inwestycje, jest tam ujęte właściwie tylko jedno zadanie – budowa wiaduktu na Zatorze. Zdaniem radnych Prawa i Sprawiedliwości inwestycja niezwykle kosztowna. Jak wskazują obecnie to koszt prawie 70 mln zł. (początkowo mówiono o 30 mln zł.).

Radni są zaniepokojeni tym, że budowa wiaduktu praktycznie wyklucza możliwość wykonania wielu mniejszych, jednak bardzo potrzebnych inwestycji miejskich.

– Prezydent Wróblewski buduje sobie pomnik, a zapomina o mniejszych inwestycjach, takich jak: budowie ronda na skrzyżowaniu ulic: Grottgera, Łęczyca i Rawska czy ulic Piłsudskiego i Królewieckiej -argumentował radny Janusz Hajdukowski.

Politycy PiS chcą wprowadzić do budżetu środki finansowe – 150 tys. zł na modernizację boiska dla uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 przy ul. Kopernika. Tam uczą się dzieci niepełnosprawne, nie posiadając do tej pory specjalnie przygotowanego boiska sportowego.

– Prezydent wielokrotnie pomijał ten problem mimo składanych w tej sprawie apeli – mówi radna Jolanta Janowska (PiS). – Nie rozumiem dlaczego prezydent nie był również zainteresowany pozyskaniem na ten cel środków finansowych z puli ministerialnych. Dlatego teraz składamy poprawkę do projektu budżetu i na pierwszy etap przystosowania boiska szkolnego dla dzieci niepełnosprawnych przeznaczamy kwotę 150 tys. zł.

Radni PiS, aby nie dopuścić do kolejnego dofinansowania Stowarzyszenie Miłośników Sportów Zimowych, które prowadzi działania na Górze Chrobrego chcą skierować 150 tys. zł na dofinansowanie klubów sportowych.

– EB Start walczy o Mistrzostwo Polski, a Olimpia Elbląg bardzo dobrze sobie radzi w rozgrywkach ligowych. Na to są potrzebne środki. Te klubu promują Elbląg – przekonywał radny Rafał Traks.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register