Elbląscy strażacy przygotowują się na otwarcie „siódemki”

W związku ze zbliżającym się terminem oddania do użytku drogi S7 w kierunku Gdańska, w dniach 15-17 października br., kolejno wszystkie zmiany służbowe strażaków z elbląskich jednostek ratowniczo-gaśniczych odbyły ćwiczenia przygotowujące do działań na nowej drodze ekspresowej.

Podczas tych ćwiczeń ratownicy mieli za zadanie zapoznać się z oznakowaniem drogi oraz z oznaczeniami kilometrów na tej trasie. Kolejnym z elementów było poznanie i przećwiczenie przez ratowników przypadku, gdy zajdzie nagła potrzeba zmiany kierunku jazdy, czyli przedostania się na przeciwległe pasy ruchu. Strażacy własnoręcznie, bez użycia żadnych narzędzi mogli dokonać rozbiórki barierek w wyznaczonych do tego miejscach.

Dodatkowo podczas wtorkowych ćwiczeń strażacy musieli zmierzyć się z przygotowanym dla nich zdarzeniem drogowym. Ratownicy mieli za zadanie ugasić pożar auta, przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonać dostęp do osoby poszkodowanej, ewakuować ją w bezpieczne miejsce i udzielić kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej.

phoca_thumb_l_s7_3_16_10_2018 phoca_thumb_l_s7_5_16_10_2018 phoca_thumb_l_s7_7_16_10_2018 s7_4_16_10_2018

Ćwiczeniom baczni przyglądali się między innymi dowódcy elbląskich JRG oraz osoby odpowiedzialne za budowę i bezpieczeństwo nowo budowanej trasy.

W czwartek 18 październiku br. w godzinach popołudniowych drogowcy udostępnili kierowcom 7,5 km odcinek drogi pomiędzy Koszwałami, a Kiezmarkiem, natomiast planowane otwarcie pozostałego odcinka GDDKIA zaplanowała do końca października br.

Źródło: Straż Pożarna Elbląg.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register