Elbląska „skarbówka” przyjazna? Przedsiębiorcy mają inne zdanie

Niedawno informowaliśmy o przyznaniu Urzędowi Skarbowemu w Elblągu pierwszego miejsca w konkursie „Urząd Skarbowy przyjazny przedsiębiorcy”. Elbląscy przedsiębiorcy mówią, że ten konkurs to farsa.

W tegorocznej edycji wyróżniono trzy urzędy skarbowe z województwa warmińsko-mazurskiego, doceniając jakość obsługi, kompetencje, profesjonalizm. I miejsce zajął Urząd Skarbowy w Elblągu

„Urzędy skarbowe są oceniane na podstawie punktowanych odpowiedzi z ankiet wypełnionych przez przedsiębiorców. Ocenie przedsiębiorców z regionu podlega m.in.: jakość obsługi podatnika, łatwość komunikacji, w tym elektronicznej oraz kompetencje pracowników” – czytamy w komunikacie prasowym.

Całą informację przeczytasz tu: http://fakty.elblag.pl/przyjazny-urzad-skarbowy-elblaski-urzad-najlepszy/

– To farsa, ten cały konkurs – pisze do nas jeden z elbląskich przedsiębiorców (prosi o anonimowość). – Dostaliśmy ankietę do wypełnienia w biurze rachunkowym. Ankieta nie była anonimowa. Trzeba było się podpisać. Gdyby to badanie było anonimowe, wyniki wyszłyby całkiem inne.

Przedsiębiorca dodaje, że ankiety elbląskiej „skarbówki” trafiają do biur rachunkowych w Elblągu, które obsługują lokalnych przedsiębiorców. Pracownicy biur rachunkowych z kolei „prosili” swoich klientów, przedsiębiorców, o wypełnienie tych ankiet.

– Stąd to „niesłabnące zainteresowanie” – dodaje nasz rozmówca.

Inna opinia również nie jest przychylna elbląskiej „skarbówce”.

– Kiedyś poprosiłem o rozłożenie podatku Vat na raty to odpowiedź brzmiała, nie ma takiej możliwości! Mam nadzieję, że pomyślą o tych którzy stracili pracę przez ich „przyjazne” decyzje! Szara strefa w Elblągu największa w Polsce ale najlepiej iść do tych którzy pracują legalnie i rzetelnie. „Handlowcy, importerzy” tzw., śmieją się bezczelnie a uczciwi przedsiębiorcy plajtują – pisze do nas nasz Czytelnik.

W sprawie akcji ankietowej zwrócimy się do elbląskiego Urzędu Skarbowego w Elblągu.

1 komentarz

  • Bogusław Reply

    7 lipca 2018 at 08:34

    Komisja śledcza d.s Amber Gold pokazuje jak przyjazne były US dla przedsiębiorców. Mam nadzieję, że US w Elblągu taki nie jest.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register