Elblążanie wywalczyli dla „dwunastki” plac zabaw

17 października br. na terenie SP 12 w Elblągu miało miejsce oficjalne otwarcie „Podwórka Talentów NIVEA”. Brali w nim udział uczniowie, ich rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły, ale także dzieci i ich wychowawcy z elbląskich przedszkoli: nr 15, nr 13 oraz przedszkola ”Przyjaciele Kubusia Puchatka”.

„Podwórko Talentów NIVEA” to wyjątkowe miejsce, bo uczy i rozwija umiejętności poprzez dobrą zabawę. Poznaj trzy strefy talentów: artystyczną, sportową i naukową, przetestuj wszystkie i odkryj swój talent!”- tak brzmi misja NIVEA.

Wszystko po to, by „zachęcać dzieci i całe rodziny do ruchu i integracji. To stały i długofalowy cel NIVEI w pielęgnowaniu rodzinnej bliskości”. Właśnie dlatego zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach NIVEA buduje Podwórka Talentów warte dwieście tysięcy złotych, łącząc w niepowtarzalny sposób zabawę z nauką.

„Nasza szkoła przystąpiła w kwietniu 2018r. do akcji NIVEI. Wygrała konkurs w kategorii miast z ludnością powyżej sto tysięcy po nagraniu filmu pokazującego talenty uczniów i uzbieraniu odpowiedniej ilości głosów. Głosowanie trwało od 11 maja do 21 czerwca 2018r. Rodzice, dzieci, nauczyciele, pracownicy szkoły i jej przyjaciele, mieszkańcy Elbląga, okolic, a nawet sprzymierzeńcy z zagranicy stanęli na wysokości zadania, bo codziennie na „Podwórko” głosowało tysiąc, a nawet więcej osób. Na ten sukces mogło zapracować tylko pięć polskich szkół, a my znaleźliśmy się na ich czele. To nie było proste, bo trzeba było zainteresować społeczność szkolną i prosić ją o systematyczne wsparcie.” – opowiada vice-dyrektor SP 12 Alina Dudzik, opiekun akcji.

Czy warto dbać o rozwój dzieci np. na „Podwórku Talentów” i czy NIVEA wspiera słuszną sprawę? Najlepiej odpowiadają na to pytanie dzieci, rodzice i pedagodzy.

Mateusz, 5a: To nowoczesny plac zabaw. Atrakcją dla mnie jest kopuła i zbiór gwiazd, które dzięki kryształkom świecą światłem dziennym.
Patryk, 3c: Ja lubię bocianie gniazdo, bo uwielbiam się bujać, a tam mogą być nawet trzy osoby. Ale to fajne!
Olek, 3c: A ja najchętniej spędzam czas na rowerze, który ma mnóstwo funkcji i oglądając kalejdoskop- to jest super!- nigdy nie wiem, co powstanie z tych kryształków…
p. Ewelina, mama Karola z 1b: Karol był na podwórku wczoraj, spróbował wszystkiego i tak był zadowolony, że nie mógł się zdecydować na to, co mu się najbardziej podobało.
Paulina Czyżyk, pedagog: Wychowanie dziecka zaczyna się od zabawy. Plac jest okupowany nawet w weekendy i to nie tylko przez lokalnych mieszkańców. To dobry pomysł na lekcje szacunku, współpracy, integracji czy też tolerancji.

Akcja NIVEI pokazuje, że warto stawiać na rozwój dzieci. Boisko szkolne wzbogacone w atrakcje, które wspierają ich ambicje i zainteresowania jest niewątpliwie ideą godną naśladowania, bo dzieci ze społeczności szkolnej i okolic „dwunastki” są zachwycone zabawą na „Podwórku NIVEA”, uczą się i integrują ze sobą i rodziną. Jedynym problemem jest według Aliny Dudzik „brak poszanowania wspólnej własności.” Tego boimy się najbardziej, ale jednocześnie mamy nadzieję, że korzystający z „Podwórka” rozumieją, że tym dłuższa zabawa, im więcej troszczymy się o ten obiekt. Jesteśmy dumni, że możemy go mieć i o to dbać, tym bardziej, że jest to jedyne takie miejsce w Elblągu. Ponadto splendoru dodaje fakt, że na mapie NIVEI znajdujemy się w gronie wybranych polskich szkół, a taka promocja jest miła dla każdego elblążanina.

Dorota Radomska
rzecznik prasowy SP 12

podwórko nivea

podwórko nivea

podwórko nivea

podwórko nivea

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register