Policyjny pościg za mazdą i ciekawe odkrycie

19-latek najpierw nie zatrzymał się do kontroli drogowej a później uciekał swoją mazdą w kierunku drogi k22. Policjanci zatrzymali go w miejscowości Ząbrowo. Wtedy okazało się, że w aucie, oprócz pasażerów znajdują się plastykowe zbiorniki z olejem napędowym.

Było po 3 w nocy a osoby jadące osobową mazdą ul. Warszawską chciały uniknąć kontroli drogowej. Próba zatrzymania do kontroli spowodowała tylko przyspieszanie i ucieczkę mazdy, jak się później okazało kierowanej przez 19-latka. Policjanci zatrzymali auto w okolicach miejscowości Ząbrowo. W aucie oprócz 19-latka był jeszcze 43-latek oraz 27-latek. W bagażniku auta znajdowały się gumowe węże oraz plastykowe zbiorniki z olejem napędowym.

– 19-latek od roku miał prawo jazdy, które zostało zatrzymane. Okazało się, że mężczyźni kradli paliwo stąd też chcieli uniknąć kontroli drogowej. Policjanci postawili każdemu z nich od 3 do 7 zarzutów kradzieży: narzędzi, paliwa z ciągników a także kradzieży butli gazowych. Część z tych przedmiotów odzyskano. Sprawcom grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. 19-latek odpowie również za niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat więzienia – mów kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register