Elblążanie z MeteoElbląg zebrali pieniądze. Ruszą na poszukiwanie zorzy polarnej

Pod koniec listopada br., zorganizowaliśmy zrzutkę w celu reportażowego wyjazdu do krajów nadbałtyckich. Przekraczając tegoroczny budżet poprosiliśmy was o małą pomoc w realizacji planów jakie założyliśmy sobie na koniec tego roku – czytamy w portalu meteoelblag.pl.

Elblążanie prowadzący serwis pogodowy meteoelblag.pl postanowili wyruszyć do krajów nadbałtyckich w celu wykonania zdjęć i filmów, interesuje ich zwłaszcza zorza polarna. Ponieważ nie mieli na to wystarczających środków finansowych postanowili zorganizować zbiórkę w internecie. Udało się. To cenna inicjatywa, zwłaszcza iż nasi elbląscy meteorolodzy dzielą się mieszkańcami miasta prognozami pogody, zdjęciami i filmami całkowicie za darmo.

O tej zbiórce pisaliśmy tu: http://elblag24.pl/elblazanie-chca-zapolowac-na-zorze-polarna-potrzebuja-wsparcia/

„Początkowo nasza prośba została dość słabo odebrana przez społeczność, jednak grosz do grosza i uzbieraliśmy potrzebną kwotę na wyjazd, efektem naszej dwudniowej wycieczki ma być relacja foto – wideo z okolic Kłajpedy – piszę elblążanie. – Mamy zamiar wyruszyć w jeden z weekendów stycznia, najprawdopodobniej w drugiej połowie miesiąca, czekamy na silniejszy incydent zimowy, zazwyczaj w tym okresie na terenie północnej Europy się on pojawia, jeśli dopisze nam szczęście to być może nawet zapolujemy na Zorzę Polarną kierując się w stronę łotewskiej Rygi”.

„Zrzutka trwa nadal i nadal prosimy was o niewielkie wsparcie, im więcej uda nam się uzbierać tym na większym terenie będziemy mogli prowadzić nasze działania, Litwa i Łotwa od zawsze była w elbląskiej ekipie pościgowej planem A, często podczas przemieszczania się układów niskiego ciśnienia to właśnie na tamtym obszarze wiatr wieje najsilniej z sektora północno zachodniego”.

Dwa lata temu relacjonowaliśmy dla państwa pościg burzowy z Niemiec, a w roku 2017 podczas przemieszczania się układu Bow Echo na Pomorzu znaleźliśmy się w samym centrum nawałnicy, wtedy koszta ponieśliśmy sami. Bardzo dziękujemy wam za zaufanie.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register