Elblążanka będzie reprezentowała Polskę w Emiratach Arabskich

XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Katowice – Chorzów-Mikołów 2018, to wspaniałe święto sportu, które trwało od 9 do 12 czerwca 2018 r. 1000 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną rywalizowało o medale w 11 dyscyplinach sportowych, a wspierało ich 340 trenerów i 400 wolontariuszy.

Sportowe zmagania rozpoczęły się uroczystą ceremonią otwarcia w katowickim Spodku. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Agaty Kornhauser – Dudy. Podczas ceremonii została wprowadzona flaga Olimpiad Specjalnych Polska oraz zapalono znicz olimpijski, wprowadzony przez Strzegących Ognia (służby mundurowe), a oficjalnego otwarcia dokonała Anna Lewandowska – Prezes Olimpiad Specjalnych Polska.

Uczestnikom Igrzysk organizatorzy przygotowali wspaniałą niespodziankę w postaci koncertu muzyki rozrywkowej w Sali Głównej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach – jednej z najdoskonalszych pod względem akustycznym sal koncertowych na świecie. Ceremonia zamknięcia odbyła się na nowo oddanym Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Zawody sportowe odbywały się na Stadionie Śląskim (6 dyscyplin: piłka nożna, lekka atletyka, kolarstwo, tenis, trójbój, bocce), na obiektach katowickiej AWF (pływanie, badminton, tenis stołowy), w kręgielni Galaktyka w Katowicach (bowling) oraz w Golf Park Mikołów w Mikołowie.
W składzie reprezentacji Oddziału Warmińsko-Mazurskiego Olimpiad Specjalnych było trzech zawodników Klubu Olimpiad Specjalnych „Rekord”, działającego przy SOSW Nr 1 w Elblągu: Katarzyna Janicka w badmintonie oraz Adrian Kocak i Karol Musik (absolwent) w bowlingu. Zawodnicy rywalizowali w grze pojedynczej i deblu.

Adrian Kocak (po raz pierwszy na tego typu zawodach) zdobył brązowy medal w grze pojedynczej i srebro w deblu.

Katarzyna Janicka po kilkunastu zaciętych pojedynkach wywalczyła dwa złote medale: w grze pojedynczej w deblu.

Kasia, w marcu 2019 r. będzie reprezentowała Polskę, Olimpiady Specjalne Polska oraz Elbląg na Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi – Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Małgorzata Kliks – opiekun, trener
Leszek Iwańczuk – dyrektor SOSW Nr 1

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register