Ferie w Elblągu: półzimowiska, zajęcia w MOS i MDK

Nadchodzące ferie, jak wiele wydarzeń w ostatnim czasie, odbywać się będą w szczególny sposób. Ferie na miarę epidemicznych obostrzeń i możliwości przygotował elbląski samorząd, bo po czasie wyjątkowej dla dzieciaków nauki zdalnej należy im się wypoczynek.

Gmina Miasto Elbląg jest organizatorem ferii zimowych dla dzieci w elbląskich placówkach oświatowych. Organizowane będą zarówno półzimowiska w wybranych szkołach, jak i zajęcia rozwijające zainteresowania sportowe i artystyczne w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym i Młodzieżowym Domu Kultury.

Podobnie jak w roku poprzednim wypoczynek jest organizowany dla 500 dzieci na półzimowiskach i dla około 200 dzieci w MOS i MDK. Łącznie Miasto przygotowało 700 miejsc, z których będą mogły skorzystać dzieciaki.

Bezpieczeństwo
Co ważne! Wszystkie zajęcia będą odbywały się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa epidemiologicznego, m.in. liczebność grup wynosić będzie maksymalnie 12 osób. Placówki, gdzie prowadzone będą zajęcia zabezpieczono w potrzebne środki higieny i dezynfekcyjne.  

Organizatorzy półzimowisk:
– Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3
– Szkoła Podstawowa nr 16, ul. Sadowa 2
– Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Mickiewicza 41
– Szkoła Podstawowa nr 12, ul. Zajchowskiego 12    
– Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1, ul. Kopernika 27

Odpłatność – zgłoszenia
Pełna odpłatność za turnus wynosi 340 zł (w tym 50 zł za wyżywienie). Gmina Miasto Elbląg pokrywa 40% kosztów, tj. 140 zł za uczestnika. Natomiast rodzice, podobnie jak w roku poprzednim, ponoszą koszt 200 zł.
Osoby zainteresowane udziałem dziecka w półzimowisku mogą już zgłaszać się do placówek organizujących zimowiska.

W MOS i w MDK
Zajęcia sportowe i artystyczne organizowane przez MOS i MDK w czasie ferii będą odbywały się w dni robocze od godz. 7.30 do 15.30. Dzieci będą mogły skorzystać z różnorodnej oferty na obiektach sportowych lub pracowniach artystycznych MDK (przy ul. Warszawskiej i Bema).

Udział w zajęciach jest bezpłatny, a samorząd zapewnia dzieciom biorącym w nich udział bezpłatne obiady. Zajęcia odbywać się będą zgodnie z zasadami bezpieczeństwa epidemiologicznego – dla ośmiu grup po 12 osób (zarówno w MOS, jak i w MDK). Zapisy na zajęcia prowadzone są już w obu placówkach.

Miejskie instytucje kultury
Swoją ofertę feryjnych zajęć on-line dla dzieci przygotowują w tej chwili także miejskie instytucje kultury. Będą to zajęcia artystyczne, promujące czytelnictwo, historię miasta i regionu. Szczegółowa oferta zajęć zaprezentowana zostanie do końca roku, zamieszczona będzie także na stronach internetowych poszczególnych instytucji i przekazana mediom.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register