Firma z Elbląga oficjalnym dystrybutorem ciągników marki LOVOL

Ulokowana w Elbląskim Parku Technologicznym spółka E-Vole zauważyła potencjał chińskiej technologii dla rolnictwa i z sukcesami prowadzi dystrybucję maszyn rolniczych marki LOVOL.

LOVOL to potężny gracz rynkowy. Firma rocznie produkuje na rynek chiński i azjatycki ponad 100 000 ciągników, a roczne obroty spółki wynoszą trzy miliardy dolarów.

O tym co się dzieje w branży maszyn rolniczych rozmawiamy z Kamilem Józefowskim, prezesem elbląskiej spółki E-Vole:

Czy również w rolnictwie chińska technologia podbije polski rynek?

K.J.: Traktory sprzedawane są w Polsce od 2009 roku. Użytkownicy, którzy wcześniej korzystali z tych maszyn pamiętają je pod nazwą Foton. Po liftingu w 2015 roku (zmianie nazwy) traktory nazywane są LOVOL czyli jest to III generacja tych traktorów. Można więc zaryzykować tezę, że ta ekspansja już trwa. Mało tego we wszystkich krajach sąsiadujących z Polską można spotkać te maszyny. Nie powinno to jednak nikogo dziwić Foton Lovol International Heavy Industry Co., Ltd. (tak brzmi pełna nazwa koncernu) to uznany chiński producent maszyn rolniczych, ale także budowlanych pojazdów ciężarowych i dostawczych.

Jak jest przewaga maszyn rolniczych LOVOL na innymi dostępnymi na rynku?

K.J.: Traktory rolnicze produkowane są już od 1998 roku. Marka stopniowo budowała swoją pozycję na rynku. Dziś LOVOL  to światowy lider na rynku traktorów specjalistycznych wykorzystywanych do pielęgnacji plantacji owocowych i warzywnych, terenów zielonych w trudno dostępnych miejscach. Maszyny te pracują bardzo efektywnie. Mają wiele zalet i ciekawych rozwiązań. Ogromnym pozytywem jest np. chwalona przez użytkowników skrzynia biegów. Jest to prosta przekładnia w układzie: 4 biegi główne i 3 biegi reduktora, co daje w sumie 12 przełożeń w obie strony, a to dzięki zastosowaniu rewersu. Jest to standard, który nie zawsze był dostępny dla maszyn ze wschodu. W tym przypadku jest inaczej. Ważne dla użytkowników jest również to, że traktory te mają 2 letnią gwarancję albo 1000 mth, a to istotny fakt dla użytkowników.

A co z częściami zamiennymi i serwisowaniem chińskim maszyn?

K.J.: W 2011 roku w Bolonii, we Włoszech, powstał europejski oddział firmy. Tam znajduje się biuro konstrukcyjne firmy. Od tego momentu wszystkie nowe modele traktorów rolniczych projektowane są przez inżynierów i designerów z Włoch, a to przecież ma ogromne znaczenie. Kiedy niezawodność idzie w parze z ciekawym wyglądem zewnętrznym to… klienci są zadowoleni. Koncern Foton Lovol sprzedaje swoje traktory do prawie wszystkich krajów europejskich, sprzedaż systematycznie rośnie, a to najlepszy dowód na to, że z użytkowaniem traktorów nie ma problemu.

Przybliżmy nieco najbliższe plany Pana spółki?

K.J.: Myślę o stworzeniu Centrum Rolnictwa w Elblągu. Zapotrzebowanie w tym segmencie jest ogromne, a w promieniu 100 km od naszego miasta takiego miejsca nie ma. Poza tym stawiamy na systematyczny rozwój. Chcemy rozwijać się, rozszerzać ofertę i wprowadzać nowe marki. Stanie się to już w dniach 15-16 czerwca kiedy to obecni będziemy na XXVI Żuławskich Targach Rolnych w Starym Polu. Zaprezentujemy tam traktory marki Lovol oraz Solis, gdyż wprowadzamy kolejną markę rynek. Zapraszam więc wszystkich zainteresowanych na Żuławskie Targi Rolne w Starym Polu w dniach 15-16 czerwca.

 

E-vole spółka z.o.o

Stanisława Sulimy 1, 

82-300 Elbląg

tel. kom.: 600 392 075

 e-mail: biuro@lovol.pl

 

Publikacja w ramach świadczenia usług specjalistycznych związanych z promocją na rzecz przedsiębiorstw inkubowanych  – projekt „Startup House III – Inkubacja przedsiębiorstw w Elblągu”.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register