Gdańszczanin jechał skradzionym kamperem i to bez uprawnień! Policjanci ruszyli w pościg

We wtorek policjanci „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Hobby. Po sprawdzeniu kampera w systemach informatycznych okazało się, że auto jest kradzione i porusza się na fałszywych tablicach rejestracyjnych.

42-letni gdańszczanin „na domiar złego” ma cofnięte uprawnienia za szereg popełnionych wykroczeń w ruchu drogowym. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. Teraz sąd zadecyduje o dalszym jego losie.

We wtorek policjanci szczycieńskiej „drogówki” dokonywali kontroli prędkości w miejscowości Borki Wielbarskie. Parę minut przed godziną 21:00 policyjny miernik prędkości wskazał, że zbliżające się autojedzie z prędkością 116 km/h.

Szybko okazało się, że nie będzie to rutynowa kontrola gdyż kierowca pomimo wydanego polecenia do zatrzymania pojazdu, zaczął uciekać. Natychmiastowa reakcja funkcjonariuszy zaowocowała zatrzymaniem 42-letniego gdańszczanina.

Mężczyzna poproszony o okazanie dokumentów oświadczył, że ich nie posiada. Okazało się, że ma on cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto po sprawdzeniu auta w bazie danych wyszło na jaw, że poruszał się on pojazdem skradzionym w 2016 roku na terenie Niemiec. Początkowo 42-latek tłumaczył się tym, że przyjechał na Mazury z Gdańska żeby przetestować wypożyczonego kampera. W trakcie kontroli policjanci ujawnili także, że na pojeździe znajdują się tablice rejestracyjne zarejestrowane na inne auto.

Policjanci szczycieńskiej „drogówki” zatrzymali 42-latka i osadzili w policyjnej celi. Pojazd marki Hobby został zabezpieczony i przewieziony na parking strzeżony. Jego wartość szacuje się na około 140 tysięcy złotych.

Prokurator zastosował wobec 42-letniego gdańszczanina policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe w wysokości 10 tysięcy złotych.

KWP Olsztyn

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register