Glutation na wybielanie skóry. Poznaj jego działanie

Nawet gdy świat otwiera się na pozytywną postawę wobec ciała, wybielanie i rozjaśnianie skóry jest nadal tym, czego wiele osób szuka w kwestii urody.

Niektórzy nie widzą rezultatów stosowania domowych sposobów, a inni po prostu szukają szybszych efektów. Nie ma nic złego w decydowaniu się na zabiegi wybielające skórę, ale musisz się upewnić, że wybierasz najbezpieczniejsze z nich. Wybielanie skóry glutationem to coś, o czym ostatnio często się mówi. Dowiedzmy się, jak to działa.

Czym jest glutation ?

Glutation jest substancją naturalnie występującą w naszym organizmie. Jest antyoksydantem, który składa się z 3 aminokwasów: glicyny, kwasu glutaminowego i cysteiny. Poza tym, że wspomaga wiele funkcji organizmu, pomaga w wybielaniu skóry poprzez naprawę uszkodzonych komórek. Chociaż glutation jest naturalnie produkowany w naszym organizmie, jego produkcja zmniejsza się wraz z wiekiem i stąd pojawia się potrzeba jego suplementacji lub leczenia. Więcej ciekawych informacji znajdziesz na esomed.pl na stronie bardzo wiele ciekawych artykułów odnośnie zdrowia i urody.

Jak glutation działa na wybielanie skóry ?

Tyrozynaza jest enzymem znajdującym się w melanocytach, czyli wyspecjalizowanych komórkach produkujących pigment zwany melaniną, który z kolei jest odpowiedzialny za ciemnienie naszej skóry. Podawanie glutationu zapobiega produkcji melaniny poprzez wiązanie się z enzymem i hamowanie jego aktywności. Glutation zwalcza melaninę i rozjaśnia Twoją skórę.

Najsilniejszym antyoksydantem znajdującym się w każdej ludzkiej komórce jest glutation, który wspomaga usuwanie przez organizm szkodliwych wolnych rodników związanych z metalami ciężkimi. Bez tej substancji komórki ciała nie są w stanie odpowiednio się odtruć i istnieje znaczne ryzyko ich uszkodzenia. Ponadto suplement z glutationem może skutecznie redukować plamy starcze i odwracać efekty starzenia. Korzyścią jest również usuwanie zmarszczek, czarnych plam i innych plam z ciała.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register