Jak minął świąteczny weekend w Elblągu w podsumowaniu policji?

Policjanci z Elbląga podsumowali świąteczny weekend. Odnotowano 18 kolizji. Nie było wypadków drogowych. Mundurowi zatrzymali również dwóch nietrzeźwych kierujących. Jedna z kierujących nie była w stanie poddać się badaniu na obecność alkoholu. Została jej pobrana krew.

W miniony, świąteczny weekend policjanci prewencji interweniowali 168 razy. Na ulicach wylegitymowali 460 osób. Do wytrzeźwienia trafiło 15 mężczyzn. Nałożono 33 mandaty, 101 razy pouczano i skierowano do sądu 1 wniosek o ukaranie.

Z kolei policjanci z ruchu drogowego odnotowali 18 kolizji. Nie było wypadków drogowych. Zatrzymali 95 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość (w tym jeden raz 50+). Nałożono 47 mandatów, 109 razy pouczano, skierowano do sądu 13 wniosków o ukaranie i zatrzymano 4 prawa jazdy.

Policjanci przeprowadzili 711 kontroli trzeźwości kierowców. Zatrzymali dwójkę kierujących w stanie nietrzeźwym. Pierwsze miało miejsce przy ul. Dąbka. Tam do kontroli została zatrzymana kobieta jadąca samochodem kia. Nie była w stanie poddać się badaniu. Została jej pobrana krew do analizy laboratoryjnej.

Drugi przypadek dotyczył rowerzysty. Został zatrzymany w miejscowości Krzewsk. Miał 0,6 promila alkoholu w organizmie. Został ukarany mandatem w wysokości 2 500 zł.

– W minione święta policjanci nie odnotowali poważnych zdarzeń kryminalnych – informuje Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register