Groźne kolizje w Elblągu. Sprawcy stracą prawa jazdy

Policjanci z elbląskiej drogówki skierowali wnioski do sądu o ukaranie dwóch kierowców, którzy doprowadzili do groźnych kolizji w Elblągu. Zostały im także zatrzymane prawa jazdy.

Do zdarzeń doszło w poniedziałek (07.12.2020r.) Pierwsza kolizja miała miejsce po godz. 15.00 na skrzyżowaniu ul. Obrońców Pokoju z ul. Robotniczą. 20-letni kierowca dostawczego fiata jechał ul. Obrońców Pokoju w kierunku ul. Płk. Dąbka. Na skrzyżowaniu z ul. Robotniczą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 46-letniej kobiecie kierującej fordem focusem, która uderzyła w bok fiata. Samochód dostawczy przewrócił się na bok. 

Do kolejnego zdarzenia doszło około 19.30 na skrzyżowaniu ul. Rycerskiej z al. Tysiąclecia. 20-letnia kobieta kierująca fordem, skręcając z ul. Rycerskiej w lewo, nie ustąpiła pierwszeństwa 35-letniemu kierowcy audi jadącemu z naprzeciwka. Doszło do czołowego zderzenia samochodów.

Na szczęście nikt z uczestników nie został ranny. Wszyscy byli trzeźwi. Sprawcom kolizji policjanci zatrzymali prawa jazdy. Skierowali także wnioski do sądu o ich ukaranie. 

Apelujemy o rozwagę. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i lekceważenie przepisów może być przyczyną tragedii. 

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register