Nietrzeźwi kierowcy na ulicach Elbląga

W miniony weekend policjanci z Elbląga zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców. Wśród nich aż dwóch nie miało uprawnień do kierowania. Niechlubny rekordzista za kierownicą miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze apelują o ostrożność i rozsądek.

Przez weekend policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców. Niechlubnym rekordzistą okazał się 20-latek, który w niedzielę (06.12.2020r.) jadąc audi uderzył w barierkę na ulicy Bema w Elblągu. Na szczęście nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Badanie wykazało, że miał 1,6 promila alkoholu w organizmie. Okazało się także, że nie miał uprawnień do kierowania. Odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwym, spowodowanie kolizji i kierowanie bez prawa jazdy. Podczas weekendowej służby policjanci z drogówki zatrzymali aż 8 kierujących bez uprawnień. 

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, minimum 5 000 złotych grzywny oraz zatrzymanie prawa jazdy.

PAMIĘTAJMY!! Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Picie alkoholu przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol:

– zmniejsza szybkość reakcji
– ogranicza pole widzenia
– powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,
– powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,
– powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.

Jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register