Groźny pożar składu opon w Dąbrowie. Strażacy mieli utrudnione zadanie

26 maja 2017 roku około godziny 21:30 dyżurny SKKM w Elblągu otrzymał zgłoszenie o pożarze lasu w miejscowości Dąbrowa, niedaleko Elbląga. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów z JRG 1, okazało się że na skraju lasu pali się kilka drzew i nielegalne składowisko opon.

Dużym utrudnieniem dla ratowników okazało się dotarcie do miejsca pożaru. Linia gaśnicza zbudowana przez strażaków mierzyła niemal 400 metrów. W pierwszej fazie działania strażacy podali dwa prądy wody na ognisko pożaru, broniąc jednocześnie pobliskiego lasu. Wezwane na miejsce dwa zastępy z OSP Milejewo zostały pokierowane przez jednego z gospodarzy przez pola, dzięki czemu ochotnicy podjechali niemal pod samo ognisko pożaru.

Po skoncentrowaniu odpowiednich sił i środków podano dwa prądy piany lekkiej na palące się opony. Następnie przy użyciu ciężkiego sprzętu rozgrzebano składowisko, co w efekcie doprowadziło do ugaszenia pożaru. Na koniec pogorzelisko zostało jeszcze dokładnie sprawdzone kamera termowizyjną.

Interwencja strażaków trwała ponad 3 godzin. W działaniach uczestniczyło łącznie 5 zastępów straży pożarnej: dwa zastępy z JRG 1, jeden z JRG 2, oraz dwa z OSP Milejewo. Łącznie 23 strażaków.

fot. PSP w Elblągu

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register