„Gwiezdne Wojny” w Elblągu

Gratka dla miłośników sagi „Gwiezdnych Wojen” w Elblągu. Już w sobotę, 16 lipca br. W Ratuszu Staromiejskim pojawi się „gwiezdna flota”.

Sympatycy, fani i fanatycy uniwersum 𝑺𝒕𝒂𝒓 𝑾𝒂𝒓𝒔, będą mogli na żywo obejrzeć około 30 ręcznie wykonanych modeli statków i postaci, będących odwzorowaniem tych, które pojawiły się w produkcji filmowej.

Twórcami wystawy jest czwórka elblążan, dla których sympatia do serii filmów Gwiezdne Wojny, przerodziła się w życiową pasję. Wszystkie skonstruowane przez nich modele, zostały od podstaw wykonane z papieru, plastiku i innych materiałów z odzysku. Najogólniej mówiąc, modele powstają zgodnie z ideą recyklingu. Oczywiście nie jest to pierwsza wystawa ich modelarskiego dorobku, bo do tej pory zdążyli zaprezentować ją w wielu Europejskich miastach, takich jak Wiedeń, Bruksela czy Berno.

Wernisaż wystawy zaplanowany jest na najbliższą sobotę i rozpocznie się o godzinie 12:00 w Ratuszu Staromiejskim. Będzie to jedyna okazja, podczas tegorocznej wystawy, kiedy będziecie mogli spotkać żywych i najprawdziwszych (no prawie) bohaterów uniwersum Star Wars, takich jak: 𝐎𝐛𝐢 𝐕𝐚𝐧 𝐊𝐞𝐧𝐨𝐛𝐢, 𝐌𝐚𝐫𝐚 𝐉𝐚𝐝𝐞, 𝐃𝐚𝐫𝐭𝐡 𝐓𝐚𝐥𝐨𝐧, 𝐁𝐨𝐛𝐚 𝐅𝐞𝐭𝐭, 𝐌𝐚𝐧𝐝𝐚𝐥𝐨𝐫𝐢𝐚𝐧𝐢𝐧, 𝐊𝐬𝐢𝐞̨𝐳̇𝐧𝐢𝐜𝐳𝐤𝐚 𝐋𝐞𝐢𝐚 𝐨𝐫𝐚𝐳 𝐃𝐚𝐫𝐭𝐡 𝐌𝐚𝐮𝐥. W postacie wcielą się cosplayerzy.

Gigantyczny Sokół Millennium, czterometrowy Nebulon, majestatyczny Star Destroyer czy Pustynna Barka Jabby – wszystkie z tych statków oraz wiele, wiele więcej będziecie mogli podziwiać podczas wystawy Gwiezdna Flota! Niech moc będzie z Wami!

Wernisaż wystawy: sobota, 16 lipca, godz. 12:00. Ratusz Staromiejski, ul. Stary Rynek 25, sala koncertowa (I piętro), wstęp wolny.

Wystawa: 16 lipca – 21 sierpnia, w godz. 10:00 – 20:00. Ratusz Staromiejski, ul. Stary Rynek 25, sala koncertowa (I piętro), wstęp wolny.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register