Policja podsumowała weekend w Elblągu – 18 kolizji, 10 nietrzeźwych kierowców

Policjanci z Elbląga podsumowali miniony weekend. Nie było wypadków drogowych. Policjanci odnotowali jedynie 18 kolizji. Funkcjonariusze zatrzymali 10 nietrzeźwych kierujących.

W miniony weekend policjanci prewencji interweniowali 137 razy. Na ulicach wylegitymowali 416 osób. 6 z nich zostało przewiezionych do wytrzeźwienia. Nałożono 75 mandatów karnych, 93 razy pouczano i skierowano do sądu 10 wniosków o ukaranie. 

Z kolei policjanci z ruchu drogowego prowadzili weekendowe działania „Bezpieczny rowerzysta i motocyklista”. Odnotowali 18 kolizji. Nie było wypadków drogowych. Zatrzymano 109 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość (w tym jedno 50+). Zatrzymano 10 dowodów rejestracyjnych.

Policjanci nałożyli 107 mandatów, w 44 przypadkach pouczali i skierowali do sądu 9 wniosków o ukaranie. Funkcjonariusze przebadali na obecność alkoholu 440 kierujących. Wśród nich było, aż 10 nietrzeźwych. 9 z nich to rowerzyści.

Niechlubny rekordzista to kierujący volkswagenem. Został zatrzymany na ul. Płk. Dąbka. Miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. 

Policjanci z Pasłęka interweniowali 28 razy. Odnotowali 2 kolizje, nałożyli 11 mandatów karnych. 

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register