Hanna Gronkiewicz-Waltz dziś czyta na dobranoc!

Od 18 maja ruszają Czytanki w ramach Europejskiej Nocy Literatury podczas III Festiwalu Literatury dla Dzieci. Czytanki potrwają do 22 maja i codziennie przewidziane są różne utwory literackie dla dzieci czytane przez znane osoby.

W środę, 18 maja w godzinach 19:00-20:00 Czytanki przed zachodem słońca – prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz przeczyta wybór wierszy o Warszawie . To wyjątkowa okazja, by posłuchać wierszy o swoim mieście czytanych przez samą Prezydent Warszawy w jej własnym gabinecie.

Kolejne dni program obejmuje:

Czwartek, 19 maja

19:00-20:00 Czytanki przed zachodem słońca – Duet JaHa Hanna Kochańska i Jacek Zawada czytają Lokomotywę Juliana Tuwima, Teatr Kamienica, aleja Solidarności 93, pasmo realizowane w ramach Europejskiej Nocy Literatury (3+)

Samo czytanie Lokomotywy sprawia, że czujemy, jakbyśmy naprawdę jechali w nieznane, a w interpretacji barwnego duetu aktorskiego JaHa lektura stanie się prawdziwą przygodą podróżniczą!

Piątek, 20 maja

19:00-20:00 Czytanki przed zachodem słońca – czytamy Misiową piosenkę, Muzeum Etnograficzne, ul. Kredytowa 1, pasmo realizowane w ramach Europejskiej Nocy Literatury (3+)

Czasem czujemy, że pora wybrać się w podróż w nieznane. Łatwo się jednak zgubić. Najważniejsze, że kochający bliscy zawsze są gotowi, by wyruszyć na poszukiwania!

Sobota, 21 maja

19:00-20:00 Czytanki przed zachodem słońca – Maciej Damięcki interpretuje Pszczoły, Hotel Regent, ul. Belwederska 23, pasmo realizowane w ramach Europejskiej Nocy Literatury (3+)

Wspaniała książka Piotra Sochy interpretowana przez nieocenionego Macieja Damięckiego, w niezwykłym miejscu. Zwyczaje pszczół będziemy poznawać z prawdziwym pszczelarzem w hotelu w centrum miasta, który na dachu ma własną… pasiekę.

Niedziela, 22 maja

12:00-13:00 Labirynt – spektakl Teatru Młodego Widza, scena TMW (3+)

Eksperymentalny i nowatorski projekt artystyczny, jakiego w Polsce jeszcze nie było! Sensoryczny Labirynt Muzyczny to przestrzeń dla zmysłów dotyku, wzroku i słuchu. To zaproszenie do eksperymentowania, doświadczania i przeżywania. To spotkanie z niecodziennymi instrumentami w bezpiecznej, przytulnej przestrzeni. Sensoryczny Labirynt Muzyczny przeniesie zarówno dużych i małych odbiorców w zupełnie inny wymiar, wymiar cudownego spokoju i relaksu – tam gdzie zatrzymuje się czas.

17:00-18:00 Czytanki przed zachodem słońca – Artur Barciś czyta książkę niespodziankę w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, ul. Anielewicza 6, pasmo realizowane w ramach Europejskiej Nocy Literatury (3+)

źródło: kulturalna.warszawa.pl

 

 

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register