Horror w galerii handlowej w Gdańsku. Mężczyzna atakował maczetą

O tym wydarzeniu poinformował nas nasz Czytelnik. Informację natomiast potwierdza policja. Uzbrojony w maczetę mężczyzna atakował klientów w Galerii Bałtyckiej.

Jak pisze elblążanin, 27 września br. w Galerii Bałtyckiej robił zakupy z żoną i synami.

– Rozległy się krzyki i powstał harmider. Widzieliśmy mężczyznę z jakimś dużym nożem. Biegł za kimś. Zrobiło się zamieszanie, ktoś krzyczał aby wezwać policję – pisze mężczyzna. – Nie wiem o co chodziło, ale szybko pojawił się oddział policji.

Z informacji uzyskanych od gdańskiej policji wiadomo, że mężczyzna trzymając w dłoni maczetę wymachiwał nią w kierunku klientów, a jednego z nich ranił. Potem ukrył się w magazynie jednego ze sklepów. Policjanci jednak siłą dostali się do środka i obezwładnili napastnika.

– Do zajścia doszło w czwartek 27 września późnym popołudniem. Mężczyzna trzymając w dłoni maczetę wymachiwał nią w kierunku klientów, a jednego z nich ranił. Potem ukrył się w magazynie jednego ze sklepów, gdzie zabarykadował się wózkami i krzesłami. Policjanci wyposażeni w tarcze ochronne siłą wtargnęli do pomieszczenia i obezwładnili napastnika, a potem przewieźli do szpitala. Śledczy zebrali dowody, przesłuchali świadków i zabezpieczyli monitoring z galerii. Na tej podstawie mężczyzna usłyszał zarzuty – poinformowała aspirant Karina Kamińska z gdańskiej policji.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła prokuratura. Podejrzanemu grozi 10 lat więzienia.

2 komentarze

 • Darek Reply

  30 września 2018 at 10:48

  odstrzelic na miejscu na co tu czekac . w usa by się nie zastanawiali

  • zuzia Reply

   30 września 2018 at 18:11

   Kurde Darku caly problem wtym ze my w Polsce jestesmy ech.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register