Inwestycje w Szpitalu Miejskim w Elblągu

Szpital Miejski mocno stawia na rozwój swojej infrastruktury. Mowa nie tylko o trwającym dużym projekcie budowy bloku operacyjnego, ale także o mniejszych inwestycjach, które skutkują podniesieniem jakości usług medycznych. Mówiono o nich dziś podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim.

Niedawno odbyła się rada społeczna szpitala, w tym kontekście przypomnę, że kiedy łączyliśmy szpitale mówiłem, że jedna placówka będzie miała wyższy stopień referencyjny w hierarchii szpitali i większą szansę na pozyskiwanie środków zewnętrznych. Miniony rok Szpital zakończył dodatnim wynikiem, a to daje szansę na realizację kolejnych projektów – mówił Witold Wróblewski prezydent Elbląga – Zakończony jest projekt wdrażający e-usługi, w ostatnim czasie Szpital pozyskał nowe środki na modernizację pomieszczeń dla potrzeb Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, powstaje też specjalistyczna poczta pneumatyczna, zakupiono też nowy tomograf. Jak widać Szpital ma się dobrze – wskazywał prezydent – Cieszę się, że projekty, które składamy zdobywają dofinansowanie, Szpital przeobraża się – dodał.

Okres covidowy był dla nas trudny, obecnie Szpital wraca do normalnej pracy, uruchamiane są kolejne oddziały. Mimo trudności walczyliśmy o dodatkowe środki. Mamy już zakończony projekt e-usług, a przypomnę, że jeszcze z perspektywy unijnej 2007-2013 dwa szpitale realizowały informatyzację. Teraz dzięki wprowadzeniu e-usług możemy prowadzić sprawnie e-rejestrację, e-recepty, wystawiać e-zlecenia, czy e-skierowania, a także przekazywać e-wyniki  – mówił dyrektor Szpitala Miejskiego Mirosław Gorbaczewski. – Przed nami także projekt dotyczący modernizacji pomieszczeń dla potrzeb Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Jak ważne są oddziały Intensywnej Terapii pokazała pandemia.

Szpital realizuje też projekt poczty pneumatycznej. Umożliwi on szybkie i sprawne przesyłanie próbek do badań (np. krwi) pomiędzy budynkami połączonego Szpitala.

Szpital zyska też nowy tomograf. Do tej pory pracowaliśmy na sprzęcie, który ma już 10 lat, teraz pozyskujemy nowy, bardzo dokładny tomograf bardzo wysokiej klasy. Tych inwestycji jest wiele, łącznie na zadania inwestycyjne w Szpitalu przeznaczamy w 2021 roku ponad 14 mln zł – dodał Gorbaczewski.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register