Jak dobrać rodzaj i twardość materaca 120×200 w zależności od wieku i wagi? Zapytaliśmy eksperta z Hilding Anders

Materace produkowane przez Hilding Anders często są pierwszym wyborem dla osób oczekujących zdrowego snu, wygody, trwałości i produktu dopracowanego pod każdym względem. Przy wyborze materaca jednym z głównych czynników branych pod uwagę jest jego twardość, którą możemy umieścić na skali: miękki – bardzo twardy. Rodzaj materaca również podlega ocenie naszych preferencji.

Materac 120×200

Materac 120×200 jest średniej wielkości materacem, który doskonale posłuży dwóm osobom, zapewniając im wystarczającą ilość miejsca i swobodę. Hilding oferuje materace o powierzchni 120×200 w wielu rodzajach (konstrukcja materaca) i o bardzo zróżnicowanej twardości. Zatem osoba o dowolnej wadze i w każdym wieku znajdzie w tej ofercie swój materac.

Twardość powinna być dopasowana do wagi. Najważniejsze, aby nasz kręgosłup pozostawał w dobrej kondycji. Rodzaje materacy Hilding pozwalają zaś na dobór spośród materacy sprężynowych, kieszeniowych, piankowych, lateksowych, hybrydowych, z matą kokosową, a także specjalistycznych materacy medycznych.

Materac 80×200

Jeżeli chodzi o mniejszy materac 80×200, jest to propozycja dla osób śpiących samotnie. Ten rozmiar Hilding również opracował w wielu modelach. Na przykład materac piankowy SleepMed Comfort Plus, który stanowi standardowy i klasyczny materac z wkładem z wysokiej jakości pianki VitaRest, jest rozwiązaniem uniwersalnym dla większości użytkowników. Ten materac, mimo iż znajduje się w średnim przedziale cenowym, jest zaliczany do wyrobów medycznych. Hilding daje 15 lat gwarancji – to zwykła praktyka w przypadku tego producenta. Mimo niewygórowanej ceny spotkamy się tu z materiałami nie wywołującymi alergii, wieloma warstwami twardości, znakomitą elastycznością i systemem wentylacyjnym, który wyklucza rozwój drobnoustrojów.

Wiek i waga ma znaczenie przy wyborze materaca. Osoby starsze skorzystają na tym modelu (oraz właściwie wszystkich modelach materacy Hilding) dzięki zapewnieniu dobrego podparcia dla kręgosłupa i karku, a jego zalety docenią osoby o małej i dużej wadze, gdyż odczuwane i obiektywna twardość jest zróżnicowana w samej jego konstrukcji – nie ważne, ile ważymy: przy tym rozwiązaniu materac zawsze pozostanie miękki i komfortowy, a jednocześnie twardy na tyle, aby nasza sylwetka i postawa pozostała prawidłowa.

Hilding – materace najwyższej jakości

Hilding to firma powszechnie zaliczana do samej czołówki wytwórców materacy. Cały świat docenia skandynawską jakość, świetny design, najwyższy poziom wartości użytkowych, jakie proponuje ten producent. Z tych wszystkich względów – pierwszym jest oczywiście zapewnienie zdrowego snu – materace te są polecane także przez specjalistów od medycyny snu, ortopedów i lekarzy innych specjalności, a ich głównym wyróżnikiem jest komfort, którego trzeba doświadczyć.

Założona w 1939 roku w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wielu innych.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register