Jak działają giełdy wierzytelności?

Wielu przedsiębiorców doświadcza problemów wynikających ze współpracy z nierzetelnymi kontrahentami. Jeśli termin płatności już dawno minął, a kontrahent wciąż ociąga się ze spłatą, wcale nie musisz czekać w nieskończoność, ani szukać rozwiązania sprawy w sądzie. Procedura windykacyjna może ciągnąć się latami i pochłonąć niemało pieniędzy. Jest prostszy sposób, aby odzyskać należności – skorzystaj z giełdy wierzytelności! Czym jest giełda długów? Jak działa? Dlaczego tak wielu przedsiębiorców chętnie z niej korzysta? Wyjaśniamy.

Czym jest i jak działa giełda wierzytelności?

Jeśli masz problem z odzyskaniem pieniędzy i chciałbyś uniknąć długotrwałego procesu sądowego, to giełda wierzytelności jest tym, czego potrzebujesz. W sytuacji, gdy dłużnik nie reaguje na ponaglenia i uchyla od spłaty zobowiązania, wielu przedsiębiorców decyduje się skorzystać z giełdy wierzytelności.

Giełda długów to internetowy rejestr informacji o dłużnikach i platforma, na której można sprzedać wierzytelności. Możesz umieścić w rejestrze dane swojego dłużnika i wystawić na sprzedaż przysługującą Ci należność. Platforma zrzesza wierzycieli i liczne kancelarie windykacyjne, które specjalizują się w ściąganiu długów. Tego typu podmioty bardzo chętnie kupują należności i we własnym zakresie zajmują się dalszą windykacją. Jest to ogromne odciążenie dla przedsiębiorcy i bardzo wygodny sposób, aby rozprawić się z dłużnikiem.

Dlaczego warto korzystać z giełdy długów? 

Czy warto tracić czas na samodzielne działania, które nie przynoszą efektów? Lepiej umieścić dane dłużnika na giełdzie wierzytelności, wystawić ofertę sprzedaży długu i poczekać chwilę, aż znajdzie się kupiec, który rozwiąże nasz problem. Podmiot, który odkupi od Ciebie należność, niemal od razu wypłaci Ci pieniądze i sam zajmie się dalszą windykacją.

Giełda wierzytelności ma wiele zalet, dlatego tak wielu przedsiębiorców regularnie z niej korzysta. Kto raz odkryje płynące z niej korzyści, zostanie tam na stałe! Sprzedaż długu na giełdzie wierzytelności pozwala szybko odzyskać pieniądze – czy może być większa zachęta? Wierzyciel może wystawić na sprzedaż dowolną ilość każdego typu należności.

Może to być nieuregulowana faktura, czynsz, pożyczka lub inne zobowiązanie, które jest w stanie udokumentować. Co najważniejsze, z platformy może korzystać każdy, a rejestracja i wystawianie ofert nic nie kosztuje. Nie masz więc nic do stracenia, ale wiele do zyskania. Jak wystawić dług na sprzedaż? To bardzo proste!

Jak sprzedać dług na giełdzie wierzytelności?

  • Zarejestruj się na platformie → https://www.system3000.pl/gielda_dlugow/
  • Umieść w bazie dane dłużnika,
  • Wybierz kancelarię adwokacką i wyślij do dłużnika wezwanie do zapłaty,
  • Wystaw ofertę sprzedaży swojej należności,
  • i… sprzedaj dług!

Internetowa giełda wierzytelności to doskonałe rozwiązanie, a pieniądze bardzo często pojawiają się na koncie, jeszcze przed wystawieniem oferty sprzedaży! Jak to możliwe? Ostateczne wezwanie do zapłaty zawiera informację o zamiarze sprzedaży długu. Wiąże się to z upublicznieniem danych dłużnika i umieszczeniem go w publicznym rejestrze dłużników. Do rejestru dostęp może mieć każdy.

Działa to bardzo motywująco, gdyż każdy przedsiębiorca wolałby tego uniknąć. Dlatego wielu dłużników korzysta z ostatniej szansy na polubowne rozwiązanie sprawy. Tylko spłata należności uchroni go przed publikacją danych na liście dłużników na giełdzie wierzytelności…

1 komentarz

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register