Jak minął weekend w Elblągu? 146 interwencji policji

W miniony weekend policjanci prewencji interweniowali 146 razy. Z kolei funkcjonariusze ruchu drogowego wylegitymowali ponad 200 kierujących. Sprawdzano trzeźwość i stan techniczny pojazdów. Zatrzymano 3 kierujących u których wynik na zawartość alkoholu był pozytywny.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w trakcie obsługi zdarzenia drogowego przy ul. Królewieckiej ustalili, że jego 34-letnia uczestniczka, która kierowała samochodem ford escort znajduje się w stanie nietrzeźwości. Kobietę poddano badaniu  na zawartość alkoholu. Wynik badania to 1,16 promila alkoholu w organizmie. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy.

Przy ul. Mazurskiej policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli osobową toyotę, którą kierował 35-latek. Po zbadaniu mężczyzny alkotestem okazało się, że ma on 0,66 promila alkoholu w organizmie.

Również przy ul. Mazurskiej policyjny patrol zatrzymał renault lagunę, którą kierował 53-latek. Mężczyzna był pijany. Badanie alkotestem w jego przypadku wykazało prawie promil alkoholu w organizmie.

Wszyscy wymienieni odpowiedzą teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z Kodeksem Karnym grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register