Jak wybrać najlepszą suchą karmę dla psa?

Opiekunowie psów bardzo często stawiają na suchą karmę dla psa, ponieważ to zarazem efektywny i zdrowy sposób karmienia czworonogów. Jeśli zostanie odpowiednio dobrana do potrzeb psa, zapewni mu optymalny rozwój, kondycję i zdrowie. To również dość tanie rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić nieco funduszy przeznaczonych na żywienie pupila, bez straty na jego zdrowiu. Dowiedz się, jak wybrać najlepszą suchą karmę dla psa!

Prawidłowe żywienie psa

Raczej nikogo nie trzeba przekonywać, że prawidłowe żywienie psa jest szczególnie ważne. Wielu właścicieli szczekających pupili sięga po suche karmy, które dostępne są w wielu wariantach, dzięki czemu taki pokarm bez problemu można dostosować do potrzeb psa. Najważniejsze jest, aby sucha karma dla psa miała jak najlepszy skład oraz by była odpowiednio porcjowana. Jeśli opiekun pupila o to zadba, to na pewno zapewni czworonogowi dobre samopoczucie, zdrowie, witalność i dużo energii do zabawy. Poznaj nasze wskazówki, które mogą być pomocne w wyborze odpowiedniej karmy dla psa!

Sucha karma dla psa – dlaczego to dobry wybór?

Zacznijmy od tego, że karma sucha dla psa jest rozwiązaniem ekonomicznym. To produkt o wyższej kaloryczności niż karma mokra, dlatego podaje się jej dużo mniej czworonogowi, aby zaspokoić jego potrzeby żywieniowe. Sucha karma dla psa jest też bezproblemowa, jeśli chodzi o jej porcjowanie i przechowywanie – jeśli opiekun zadba o jej odpowiednie zabezpieczenie, to na pewno nie popsuje się zbyt szybko i nie straci cennych wartości odżywczych. Rewelacyjnie nadaje się także na wyjazd. 

Suche karmy dla psów dostępne są w wielu różnych wariantach. Chcąc ją kupić, warto zajrzeć na stronę sklepu zoologicznego Wataha – https://karmawataha.pl, gdzie dostępne są suche pokarmy dla psów w każdym wieku oraz karmy dla czworonogów o specyficznych wymogach. W asortymencie znajdują się również karmy bezzbożowe, które cieszą się rosnącą popularnością. Opiekunowie psów, którzy zdecydują się na taki sposób żywienia czworonoga, muszą jednak pamiętać, aby zapewnić mu stały dostęp do miski ze świeżą wodą. 

Co należy uwzględnić, wybierając suchą karmę?

Bardzo ważne jest to, że nie ma dwóch takich samych psów. Każdy szczekający pupil jest inny pod względem rasy, wieku, potrzeb, czy ewentualnych schorzeń. Dlatego tak ważne jest, aby pożywienie, zapewniające mu odpowiedni rozwój i zdrowie, było dopasowane do jego preferencji żywieniowych. W szerokiej ofercie karm suchych można znaleźć te stworzone dla szczeniaków, dorosłych psów oraz seniorów. To nie są takie same produkty – różni je przede wszystkim skład, ponieważ zapotrzebowanie na poszczególne składniki różni się w zależności od tego, na jakim etapie rozwoju znajduje się pupil. 

To, co jeszcze różni karmy suche dla psów dostępne na rynku, to forma. Pokarmy w postaci suchej dla szczeniaków są znacznie drobniejsze. Podczas wyboru karmy dla psa na pewno trzeba wziąć pod uwagę również rasę – producenci karm coraz częściej proponują pożywienie przeznaczone dla różnych ras. Wynika to m.in. z tego, że niektóre psy mają białą sierść i nie mogą jeść karmy zawierającej karoteny, ponieważ spowodowałoby to zabarwienie sierści na żółty kolor. Inne rasy natomiast mogą mieć skłonność do tycia, dlatego też potrzebują odpowiednio dobranej karmy, która pozwoli uniknąć im tej przypadłości. Podobnie pupile z chorobami serca, układu moczowego czy po zabiegu sterylizacji – również potrzebują nieco innego pożywienia.

Co powinno się znaleźć w składzie suchej karmy dla psa?

Podczas wyboru suchej karmy dla psa, obowiązkowo należy rzucić okiem na skład. Powinna znajdować się w nim wysoka zawartość mięsa. Niemile widziane są natomiast duże ilości wypełniaczy w postaci zbóż. Dla opiekunów szczególnie ważne powinno być też to, aby składniki karmy były naturalne, również te poprawiające smak i barwę pokarmu. Co więcej: karma dla psa powinna odpowiadać preferencjom smakowym pupila – obecnie na rynku dostępne są różne warianty np. z drobiem, wołowiną, dziczyzną, rybami i wiele innych!

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register