Jak zorganizować wyjazd na Malediwy w wakacje w 2024 roku? Przewodnik dla początkujących podróżników

Rajskie wyspy są chętnie odwiedzane przez turystów z całego świata. Gospodarka Malediwów opiera się przede wszystkim na turystyce. W 2021 roku Ministerstwo Turystyki Malediwów poinformowało, że do kraju przyjechało 1,32 mln podróżnych. Archipelag obejmuje setki mniejszych i większych wysp, ze stolicą w Male. Jeśli marzysz o wypoczynku na Malediwach, zobacz, jak to zorganizować od A do Z.

Jak jechać na Malediwy? Lot na Malediwy z Polski

Pierwszym krokiem będzie załatwienie transportu na miejsce. Na ogół lot organizowany jest z przesiadką, np. w Istambule, w Dubaju czy w Abu Dhabi. Ze stolicy wyspy, gdzie znajduje się lotnisko, można popłynąć szybką łodzią motorową lub promem na inne wyspy, gdzie turyści spędzają urlop. Przy wyborze opcji wakacji egzotycznych all inclusive z biura podróży nie musisz martwić się ani organizacją lotu, ani rejsu na wybraną wysepkę na Oceanie Indyjskim. W poszukiwaniu niskich cen na wyjazd do archipelagu Malediwów warto zwrócić uwagę na oferty last minute.

Hotele na Malediwach – noclegi na wyspie Male i nie tylko

Wyspa Male jest największa i najgęściej zaludniona na Malediwach. Jednak nie tylko tam można spędzić wakacje. Zasadniczo wybór noclegów obejmuje wypoczynek w dużych resortach hotelowych, gdzie można zaznać luksusu, ale trzeba za to często słono zapłacić, albo na lokalnych wyspach, gdzie warto poznać nową malediwską kulturę i zwyczaje miejscowych ludzi, a plaże oraz laguny są równie piękne.

Co zobaczyć na Malediwach?

Każda wyspa na Malediwach ma to „coś” w sobie. Można poczuć się tu jak w raju na ziemi. Bliskość natury poczujemy na wyspie Fulhadhoo – dzikiej i niemal pustej. W Male jest zupełnie inaczej – jest kolorowa i pełna życia. Na wakacjach na Malediwach można wybrać się na nurkowanie i snurkowanie, co pozwoli na podziwianie podwodnego życia. Atole wokół wysp, rafy koralowe, plaże pokryte białym piaskiem i oblewane lazurową wodą czy też rejsy w poszukiwaniu m.in. żółwi i delfinów lub ogromnych tuńczyków to kolejne atrakcje w tym kraju muzułmańskim. Wczasy na Malediwach to relaks sam w sobie, piękne zachody słońca i leniwie płynący czas.

Pogoda na Malediwach

Najlepsza pogoda na wyjazd panuje pomiędzy styczniem a marcem, czyli w okresie polskiej zimy. Jednak i tak przez większą część roku temperatura powietrza wynosi od 26 do 30 stopni Celsjusza, a oceanu to około 28 stopni. Od połowy listopada do końca marca trwa pora sucha. Ulewne deszcze zdarzają się natomiast w porze mokrej, co trzeba mieć na uwadze, planując urlop na termin od kwietnia do listopada.

Co zabrać na wakacje na Malediwach?

Dobry humor, kostium kąpielowy, klapki i zwiewne ubrania to wystarczający zestaw. Należy pamiętać także o olejku do opalania i ochronie głowy przed słońcem.

Co warto wiedzieć przy organizacji wycieczki na Malediwy?

Wiele osób marzy o tym, by spędzić urlop na Malediwach, ale wyjazd z biurem podróży przekracza ich możliwości finansowe. Za to wczasy zorganizowane na własną rękę wydają im się mało bezpieczne. W gruncie rzeczy to bezpieczne państwo wyspiarskie, ale z uwagi na fakt, że na wakacjach może wydarzyć się dosłownie wszystko, warto mieć ubezpieczenie turystyczne, które zapewni ochronę przed ponoszeniem wysokich kosztów leczenia, a zwłaszcza transportu chorego do kraju specjalistycznym samolotem. Należy mieć polisę z szerokim zakresem ochrony. Na przykład UNIQA obejmuje w ramach jednej polisy wiele ryzyk – podano je na stronie: https://www.uniqa.pl/ubezpieczenie-turystyczne-swiat-europa/.

Z pewnością warto wiedzieć także przed wyjazdem na Malediwy, że o ile w resortach można spędzać wakacje w europejskim stylu, łącznie z opalaniem w bikini na plażach i z drinkami alkoholowymi z palemką, o tyle urlop na wyspach lokalnych, poza wioskami wakacyjnymi, już nie musi taki być. Za to będzie kosztował znacznie mniej niż w luksusowym hotelu. W sklepach na Malediwach nie ma możliwości zakupu alkoholu. Dress code na niektórych wyspach również jest mocno restrykcyjny dla kobiet. Z pewnością dobrze jest poznać wszelkie zasady i obwarowania dotyczące zachowania się w miejscach publicznych, zanim wyruszymy na podbój Malediwów. 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register