Jakie akcesoria do telefonu są potrzebne dziecku?

W telefon komórkowy wyposaża się coraz młodsze dzieci. Nie jest to jedynie fanaberia rodziców – urządzenia tego typu są potrzebne dzieciom do kontaktu choćby podczas samodzielnych powrotów ze szkoły. Kilku i kilkunastolatki często przekonują do zakupu kolejnych akcesoriów elektronicznych, których wybór jest naprawdę ogromny. Jakie z nich rzeczywiście są potrzebne dzieciom?

Ładowarki i powerbanki

Każdy telefon komórkowy tak jak i inne urządzenia mobilne, musi być regularnie ładowany. Ładowarka bywa dołączana do zestawu wraz z telefonem, jednak w niektórych i coraz częstszych już przypadkach należy zakupić ją osobno. Do wyboru są nie tylko klasyczne modele ładowarek z kostką wpinaną do kontaktu i kablem zasilającym. Warto zwrócić uwagę na możliwości takie jak na przykład szybkie ładowanie urządzenia. Na rynku można znaleźć również ładowarki indykcyjne bez kabli zasilających, które do ładowania telefonu potrzebują jedynie jego bliskiego położenia. Często poleca się je dla dzieci nie tylko ze względu na łatwość obsługi, ale i fakt, że ładując urządzenie w ten sposób, port ładowania nie ulega awariom, a często wyginany kabel zasilający nie wymaga wymiany.

Dziecku może przydać się nie tylko klasyczna ładowarka, ale także i powerbank, czyli przenośne urządzenie ładujące. Szczególnie zaleca się je dla dzieci, które notorycznie rozładowują telefon poza domem lub korzystają z urządzenia o niewielkiej pojemności baterii.

Szkło hartowane i etui na telefon

Szkło hartowane i etui na telefon to akcesoria, których głównym zadaniem jest ochrona urządzenia na przykład przed potłuczeniem ekranu czy jego zarysowaniem. Nie od dziś wiadomo, że telefony użytkowane przez dzieci często są przez nie upuszczane i mogą ulegać różnym awariom.

Na ekran telefonu nakleja się szkło hartowane dopasowane do konkretnego modelu, a więc pasujące idealnie rozmiarem i niewystające poza krawędzie urządzenia. Zamiast szkła hartowanego można zdecydować się na folię ochronną, która w mniejszym stopniu chroni przed stłuczeniem ekranu, jednak równie dobrze radzi sobie z przyjmowaniem na siebie wszelkich zarysowań.

Etui do telefonu powinno zabudowywać nie tylko tył, ale i boki urządzenia. Dobrze, jeśli jest ono stworzone z giętkich materiałów, które zamortyzują upadek telefonu i ochronią go w ten sposób przed uszkodzeniami. Wybór etui, w szczególności do popularnych modeli smartfonów, jest ogromny, dlatego dobrze pozwolić dziecku samodzielnie zdecydować, jaki kolor, wzór, czy grafikę będzie nosić na swoim telefonie.

Słuchawki do telefonu dla dziecka

Czy słuchawki do telefonu są potrzebne dziecku? Z pewnością nie każdemu, jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że już w szkole podstawowej kilkulatki mają swoje preferencje odnoszące się do słuchanej muzyki. Słuchawki umożliwią dziecku słuchanie ulubionych piosenek na przykład podczas powrotu ze szkoły czy choćby przerwy pomiędzy lekcjami. Co ważne, warto uczyć dziecko kultury w miejscach publicznych i zachęcać, aby korzystało ze słuchawek również wtedy, gdy ogląda materiały wideo czy gra w gry odtwarzające dźwięki.

Wybierając słuchawki dla dziecka, do wyboru ma się modele na kablu i bezprzewodowe, tradycyjne małe słuchawki douszne, jak i wygodne modele nauszne z opaską zakładaną od góry głowy. Warto zapytać dziecka o zdanie, jednocześnie uświadamiając mu wartość wybieranego sprzętu. Dobrze jest także zwrócić uwagę na maksymalną głośność wybranych słuchawek i wytłumaczyć dziecku, że ciągłe odtwarzanie głośnej muzyki może negatywnie wpłynąć na jego słuch.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register