Jakie samochody najczęściej wypożyczają Polacy?

Polacy coraz częściej decydują się skorzystać z usług wypożyczalni samochodów, w których wynajmują różne modele aut, zarówno do poruszania się po mieście, jak i na dalsze wyjazdy.

Klasa premium, czyli “wyższa półka” z wypożyczalni samochodów

Samochody klasy premium to propozycja wypożyczalni dedykowana tym klientom, którzy wybierają się w dłuższą podróż. Wśród popularnych marek w tej grupie należy wymienić BMW, Marcedesa czy Skodę.

Zapewniają one szereg udogodnień, takich jak:

  • pojemny bagażnik,
  • automatyczna skrzynia biegów,
  • klimatyzacja,
  • nawigacja GPS na życzenie.

Na wyjazd wakacyjny często wypożyczane są natomiast SUV-y, zwłaszcza jeśli droga wiedzie przez bezdroża czy leśne ścieżki. Ten rodzaj samochodów cieszy się popularnością zwłaszcza wśród rodzin z dziećmi.

Ekonomiczne samochody miejskie – faworyt wynajmu

Polskie wypożyczalnie aut najczęściej spotykają się z klientami, którym zależy na wynajmie samochodu miejskiego. Szacuje się, że ten typ auta stanowi ponad 30% spośród wszystkich wypożyczanych samochodów. Najpopularniejsze marki to Kia, Opel, Renault czy Fiat. Są to ekonomiczne auta, którymi sprawnie można udać się na zakupy do marketu czy pojechać do pracy znajdującej się na drugim końcu miasta.

O wynajmie samochodów przeczytasz również tu.

Jak wynająć samochód?

Wśród aut miejskich często wynajmowane są auta klasy mini, a to głównie ze względu na parkowanie. Im mniejsze auto, tym mniejszy problem z parkowaniem. Warto jednak pamiętać, że jeśli zależy nam na regularnym podróżowaniu po mieście i okolicach, auto miejskie może się okazać niewystarczające. W przypadku dłuższych podróży nie należy kierować się wyłącznie ceną wynajmu, ale także zwrócić uwagę na wygodę jazdy.

W małych samochodach, zwłaszcza tych klasy mini, może zwyczajnie brakować miejsca, zwłaszcza jeśli nie podróżujemy w pojedynkę. Zdecydowanie większe możliwości zapewniają auta klasy premium, o których mowa poniżej.

Gdzie warto wynająć samochód?

Jeśli prowadzisz wypożyczalnię samochodów, możesz teraz swoje oferty wynajmu samochodów zamieścić w pierwszym portalu wynajmujących wynajmij24.pl.

Już teraz załóż bezpłatnie, bez żadnych opłat swoje konto w wynajmij24.pl, wystaw za darmo swoje oferty i zdobądź nowych klientów.

Zrobisz to szybko i wygodnie tu: https://wynajmij24.pl/login

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register