Jarmark św. Dominika w Pasłęku. Co będzie się działo?

Impreza, która odbędzie się 22 sierpnia, łączy regionalny jarmark z rozrywkami, warsztatami i prezentacjami inspirowanymi historią. Wszystko to w uroczej i zielonej scenerii pasłęckiej starówki.

Jarmarczne stragany będą dostępne już od godziny 9.00 rano, a otwierający imprezę korowód historyczny przejdzie zabytkowymi uliczkami około południa. Potem będzie można zajrzeć do rycerskiego obozowiska, wziąć udział w warsztatach np. z szermierki lub rękodzieła, tańca i oczywiście wystartować w konkursie na historyczne przebranie. Na wieczór zaplanowano inscenizację oblężenia grodu oraz spotkanie z pierzastymi drapieżnikami.

Przewidywany program imprezy:

Pasłęk, Stare Miasto, 22 sierpnia (niedziela) 9:00-22:00 – jarmark produktów regionalnych – jarmark z regionalnymi wypiekami, produktami żywnościowymi oraz rękodziełem i sztuką ludową – teren przy kościele św. Bartłomieja, parking na Pl. Św. Wojciecha (bliżej kościoła);

11:00 – Msza odpustowa – kościół św. Bartłomieja;

12:05 – przemarsz historycznego korowodu ulicami miasta (Krasickiego, Firleja, Plac Św. Wojciecha);

12:20 – otwarcie Jarmarku św. Bartłomieja – teren zielony przy zamku;

12:40 – warsztaty tańca dawnego – teren zielony przy zamku;

13:00 – konkurs na przebranie historyczne – teren zielony przy zamku;

13:30 – piknik historyczny (obozowisko rycerskie, warsztaty z rękodzieła, gry i zabawy dla dzieci i rodzin, warsztaty z szermierki) – teren zielony przy zamku;

14:00 – prezentacja historyczna;

15:00 – zupa serowa – teren przy zamku;

16:00 – warsztaty tańca dawnego;

16:30 – prezentacja historyczna;

17:00 – dziecięce oblężenie grodu – brama młyńska;

17:30 – inscenizacja oblężenia miasta – brama młyńska;

18:00 – spotkanie z ptakami drapieżnymi – brama młyńska;

18:30 – warsztaty tańca dawnego;

22:00 – zakończenie imprezy.

Program imprezy może ulec zmianie.

Wydarzenie odbywa się w ramach zadania publicznego „Organizacja przedsięwzięć kulturalnych, festynów, plenerów artystycznych, wernisaży, przeglądów artystycznych na terenie powiatu” pt. „Spotkania z historią”, współfinansowanego przez Zarząd Powiatu w Elblągu, oraz zadania publicznego „Propagowanie historii i tradycji kulturowych na terenie gminy Pasłęk” pt. „Spotkania z historią”, współfinansowanego przez Burmistrza Pasłęka.

1 komentarz

  • Roman Reply

    26 lipca 2021 at 12:35

    A Elbląg ma swoje lotnisko które zamiast promować miasto odstrasza i zniechęca mieszkańców. Dziwi mnie że radni. ekolodzy. miłośnicy przyrody są głusi na taki hałas. Po 5 daniach pracy należy się wypocząć. a nie jak najdalej od Elblaga i okolic. Muszę przyznać że w samym Elblągu samoloty sa mniej dokuczliwe niż na granicach miasta. Starsi ludzie którzy jeszcze żyją i pamiętają wojnę mawiają co sobota i niedziela są naloty.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register