Jedyny taki żaglowiec pojawił się w Przedszkolu i Żłobku Mały Europejczyk w Elblągu

To pierwsze takie wydarzenie w Polsce i jedyne w Elblągu. Właśnie w Przedszkolu i Żłobku Mały Europejczyk w Elblągu zaprezentowano największą na świecie replikę żaglowca wykonaną w całości z bursztynu. Autorem modelu jest Tomasz Ołdziejewski – bohater programu „Złoto Bałtyku”, który również pojawił się w tym niepublicznym przedszkolu w Elblągu.

Po raz pierwszy w Polsce, w Niepublicznym Przedszkolu i Żłobku Mały Europejczyk w Elblągu Tomasz Ołdziejewski – znany z programu „Złoto Bałtyku” Polsat Viasat History, zaprezentował wykonany przez siebie największy model żaglowca. Dzieci z tego przedszkola w Elblągu jako pierwsze w naszym kraju mogły na własne oczy zobaczyć ten piękny, bursztynowy model statku.

Tomasz Ołdziejewski w 2020 r. wykonał z bursztynu model słynnego statku Titanic, który został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa w kategorii „Największa rzeźba z bursztynu”.

  • Mam sentyment do historii tej tragedii – wyjaśnia Tomasz Ołdziejewski. – Szczególnie po filmie “Titanic” z 1997 roku.

Stwierdził, że swoją rzeźbą chce oddać hołd tym, którzy stracili życie w tym tragicznym wydarzeniu.

Sama budowa rzeźby zajęła ponad miesiąc ciągłej pracy, po 12-14 godzin dziennie, siedem dni w tygodniu. Szczególnie przy skalowaniu w dół kadłuba statku. Rzeźba musiała też być wykonana w całości z bursztynu, bez żadnych wręg czy szkieletów.

Budowa bursztynowego modelu statku kosztowała około 10 000 funtów brytyjskich (11 000 euro).

Teraz Tomasz Ołdziejewski zaprezentował po raz pierwszy w Przedszkolu i Żłobku Mały Europejczyk w Elblągu kolejny swój niezwykły projekt – największy na świecie model żaglowca, również w całości wykonany z bursztynu.

To jednak nie wszystko – dzieci z tego elbląskiego przedszkola mogły dowiedzieć się sporo ciekawych informacji o bursztynie, w jaki sposób powstał i jak wyglądają jego poszukiwania. Następnie same brały udział w poszukiwaniu tego wspaniałego surowca w specjalnie przygotowanych pojemnikach z piaskiem.

Więcej zdjęć i filmików z prezentacji żaglowca z bursztynu w Przedszkolu i Żłobku Mały Europejczyk w Elbląg znajdziecie na naszej stronie na facebooku: https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag

Tak uczymy w Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu – nauka przez zabawę i zabawa z nauką. Dzieci chłoną wiedzę podaną im w ciekawy, przystępny sposób. Jeśli również chcesz, aby Twoje dziecko właśnie w taki sposób uczyło się w przedszkolu, koniecznie zapisz je już dziś do Przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu.

Zapisy – telefon: 515 406 883

Nasza placówka doskonale przygotowuje dzieci do edukacji szkolnej, rozwija jego zdolności, talenty, uczy wszystkich potrzebnych dziecku w tym wieku umiejętności. Jednocześnie zapewnia bezpieczeństwo, domową atmosferę, baśniowy klimat, posmak niesamowitej przygody oraz bardzo ciekawe wizyty rozmaitych gości i podróże.

Więcej informacji: www.malyeuropejczyk.elblag.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register