Jeździł po alkoholu, żona spuściła powietrze w kołach

8 kwietnia 2021 r. dyżurny Straży Miejskiej w Elblągu otrzymał telefoniczne zgłoszenie o porzuconym wraku pojazdu na jednej z elbląskich ulic. Wysłany na miejsce patrol potwierdził, że stan pojazdu wskazuje, że nie jest użytkowany. Pojazd m.in nie posiadał powietrza w czterech oponach.

Zgodnie z art. 50a ustawy Prawo o Ruchu Drogowym straż miejska może usunąć pojazd, którego stan wskazuje, że nie jest on użytkowany oraz pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych, znajdujący się na drodze publicznej, w strefie ruchu oraz w strefie zamieszkania.

Przed usunięciem pojazdu strażnicy dokładają wszelkiej staranności, aby skutecznie powiadomić właściciela o konieczności usunięcia pojazdu lub doprowadzenia go do stanu używalności.

– Strażnicy ustalili właściciela pojazdu i przeprowadzili rozmowę z zainteresowanym. Okazało się, że pojazd jest używany, a powietrze z opon celowo zostało spuszczone przez żonę właściciela pojazdu, aby ten nie próbował wsiąść do samochodu po spożyciu alkoholu. Strażnicy po wysłuchaniu tłumaczeń zobowiązali mężczyznę do doprowadzenia pojazdu do stanu używalności, a przed jazdą po spożyciu alkoholu surowo przestrzegli. W tym przypadku dla żony właściciela pojazdu należy się pochwała – informuje Straż Miejska w Elblągu.

Działania dotyczące usuwania wraków są systematycznie kontynuowane przez elbląskich strażników. W sprawę aktywnie angażują się sami elblążanie, którzy informują strażników miejskich o lokalizacjach porzuconych pojazdów.

Od początku 2021 r. w Straży Miejskiej w Elblągu prowadzone są 52 postępowania wobec właścicieli wraków, z czego jeden pojazd został odholowany przez strażników.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register