Pijany kierowca spowodował karambol w Elblągu. Miał zakaz prowadzenia aut

O tym, że kierując autem trzeba uważać, przekonał się pewien 50-latek z Elbląga. Mężczyzna nie dość tego, że kierował autem po pijanemu to spowodował kolizję z innym samochodem. Jakby tego było mało okazało się, że posiada dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami.

Cała sytuacja miała miejsce w sobotę chwilę po godzinie 17.00 przy ul. Królewieckiej. Tam 50-latek jadący vw golfem ulicą Moniuszki, najechał na tył osobowego mercedesa, co spowodował wepchnięcie go na skrzyżowanie z ul. Królewiecką. W samochód uderzyło inne auto nadjeżdżające z lewej strony.

Siła uderzenia była na tyle duża, że mercedes omal nie wjechał na teren pobliskiej jednostki wojskowej. Powstrzymało go jednak ogrodzenie i drut kolczasty. Gdy na miejsce przyjechał policyjny patrol okazało się, że kierujący golfem 50-latek ma 2,06 promila alkoholu w organizmie. Co więcej, ma dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami obowiązujące do września 2023 roku.

Mężczyzna odpowie teraz za spowodowanie kolizji drogowej, kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do orzeczenia sądu. Zgodnie z Kodeksem Karnym może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. kom.

Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register