Kierowcy jeżdżą za szybko i tracą prawa jazdy

Przekraczanie dozwolonej prędkości to najczęstsza przyczyna tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Pomimo tych ostrzeżeń i ciągłych, policyjnych kontroli, nadal zdarzają się kierowcy, którzy lekceważą bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników dróg.

Wczoraj policjanci z elbląskiej drogówki zatrzymali, aż 4 prowadzących powyżej 100 km/h na terenie zabudowanym. Od początku roku, dokładnie za tego typu przewinienia, już 24 kierowców pożegnało się z prawem jazdy. Policjanci ostrzegają – zdejmij nogę z gazu!

Policjanci z ruchu drogowego codziennie prowadzą kontrole prędkości. Widok mundurowych na drodze, z radarem w ręku to już codzienność. Jednak należy pamiętać, że wiele nieoznakowanych radiowozów, które patrolują drogi, ma wideorejestratory. Nagrywają one każde zachowanie nieodpowiedzialnych kierowców, a co najważniejsze mierzą prędkość.

Wczoraj mundurowi z ruchu drogowego zatrzymali czterech kierowców, którzy jechali ponad „setką” na terenie zabudowanym. Rekordzista miał 44 lata i kierował porsche panamerą. Był kontrolowany w Nowym Dworze Elbląskim. Przez tę niewielką miejscowość pędził 122 km/h.

Kolejno zatrzymali później 21-latka w miejscowości Jazowa. Kontrola audi wykazała 108 km/h. W Nowym Dworze Elbląskim był kontrolowany inny kierowca audi, który jechał 105km/h, a w Hucie Żuławskiej został zatrzymany kierowca forda, który przekroczył prędkość o 51 km/h. To wystarczyło żeby on również stracił uprawnienia.

Nie trzeba chyba nikomu uświadamiać, jak olbrzymie niebezpieczeństwo stworzyli oni dla samych pieszych. Kierowca, jadącego przez niewielką miejscowość auta, które pędzi ponad „setką”, nie jest w stanie wyhamować przed dzieckiem, które spieszy się do szkoły i wbiega na jezdnie. Właśnie ten brak wyobraźni u kierowców, będzie piętnowany przez policjantów. Funkcjonariusze zapowiadają częstsze kontrole prędkości i trzeźwości. Od początku roku, dokładnie za tego typu przewinienia, już 24 kierowców pożegnało się z prawem jazdy. Policjanci ostrzegają – zdejmij nogę z gazu!

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register