Kierowcy jeżdżą zbyt szybko. Policja z Elbląga reaguje!

Niestety mimo wielokrotnych apeli wiele osób wciąż jeździ za szybko. Tylko wczoraj policjanci z Elbląga zatrzymali 52 kierowców za zbyt szybką jazdę, a 6 z nich przekroczyło prędkość o 50+ i straciło prawa jazdy – informuje Komenda Miejska Policji w Elblągu.

Policjanci nieustannie, każdego dnia kontrolują prędkość pojazdów poruszających się po naszych drogach. Celem takich działań jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg. To z powodu zbyt szybkiej jazdy dochodzi na największej liczby wypadków.

Tylko wczoraj (9.05.2023 r.) policjanci z Elbląga zatrzymali 52 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość. Każdy z nich został ukarany mandatem i punktami karnymi.

Zatrważająca okazała się ilość kierujących, którzy przekroczyli dwukrotnie prędkość w terenie zabudowanym. Takich przypadków było aż 6 (miejsc. Fiszewo, Zwierzno oraz al. JP II w Elblągu). Rekordzista to kierujący motocyklem suzuki. Na al. Jana Pawła II jechał 123 km/h. 40-latek otrzymał mandat w wysokości 2 500 zł i 15 punktów karnych. Podczas kontroli w takich sytuacjach policjanci obligatoryjnie zatrzymują prawo jazdy – informuje Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg.

Funkcjonariusze przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych i apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register