Kobiety w polityce. Mariola Sznajder walczy o Urząd Wójta Gminy Milejewo

Dużo mówi się ostatnio o równouprawnieniu i potrzebie zwiększenia ilości kobiet w polityce, na listach wyborczych w wyborach każdego szczebla. Tymczasem wśród kandydatów na prezydenta Elbląga nie ma ani jednej kobiety. Jednak już w pobliskim Milejewie o urząd wójta ubiega się Mariola Sznajder z własnego komitetu wyborczego i ma duża szanse na sukces.

Niedawno zmarł wójt gminy Milejewo Krzysztof Szumała. To właśnie z nim Mariola Sznajder rywalizowała w wyborach samorządowych na ten urząd. Nieznacznie przegrywała, ale się nie poddawała, wiedząc, że cieszy się dużym zaufaniem mieszkańców gminy Milejewo. Teraz po raz kolejny ubiega się o wybór na urząd wójta.

– Decyzję taką podjęłam po gruntownym przemyśleniu oraz rozmowach z wieloma z Was – mieszkankami i mieszkańcami Gminy Milejewo, którzy chcą tak koniecznych zmian w naszej Gminie. Dobrze mnie znacie, ponieważ jestem jedną z Was, znam nasze problemy i wiem jak należy je rozwiązać oraz jak sprawić, by nasza Gmina prężenie się rozwijała – informuje Mariola Sznajder, kandydatka na wójta gminy Milejewo. – Wszystkim Wam dziękuję za zaufanie i chciałam zaznaczyć, że ubieganie się o Urząd Wójta Gminy Milejewo to dla mnie wielki zaszczyt i jeszcze większe zobowiązanie.  Jestem przekonana, że wspólnie, razem z Wami, możemy zawalczyć o jeszcze lepszą przyszłość Gminy Milejewo. Zapraszam wszystkich, którym leży na sercu nasze wspólne dobro do współpracy.

Mariola Sznajder jest mieszkanką Milejewa od ponad 40 lat. Tu ma swój dom, tu żyje z mężem, tu wychowała syna, który jest już dorosłym mężczyzną i założył własną rodzinę.

– Nie wyobrażam sobie innego miejsca zamieszkania. Kocham Milejewo i jego okolice. Zależy mi na rozwoju naszej „małej Ojczyzny”, aby każdemu mieszkańcowi żyło się tu dobrze. Dlatego zdecydowałam się kandydować na Urząd Wójta Gminy Milejewo, ponieważ pragnę rozwoju naszej miejscowości i najbliższego regionu – informuje Mariola Sznajder.

Jest absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego Wydziału Prawa i  Administracji, dodatkowo ukończyła Podyplomowe Studia na Uniwersytecie Gdańskim na Wydziale Zarządzania, o specjalności Zarządzanie Nieruchomościami.

– Posiadam odpowiednie doświadczenie na stanowisko Wójta Gminy Milejewo. Funkcja ta wymaga od każdego kandydata posiadania odpowiedniego doświadczenia w administracji samorządowej. Nie mamy już czasu na osobę, która dopiero będzie się tego uczyła – dodaje Mariola Sznajder. – Od 1994 roku jestem pracownikiem administracji samorządowej. Szesnastoletni staż pracy w Urzędzie Gminy Milejewo pozwolił mi na doskonałe poznanie struktury jednostki oraz specyfiki jej działania, a także przyczynił się do poznania całego obszaru gminy. To zapewni mi, jako wójtowi, doskonałe zarządzanie Urzędem Gminy. Obecnie zawodowo zajmuję się gospodarowaniem gminnym zasobem nieruchomości, w szczególności nabywaniem gruntów na realizację celów publicznych oraz zadań własnych gminy w administracji samorządowej.  Zdobyte przeze mnie doświadczenie zawodowe w wieloletniej pracy w jednostkach samorządu terytorialnego, pozwoli mi rzetelnie wykonywać  powierzone obowiązki na rzecz mieszkańców naszej gminy i jej skutecznego rozwoju.

Mariolę Sznajder w walce o urząd wójta wspierają kandydaci na radnych z KWW Marioli Sznajder. W większości są to kobiety.

Przedstawili również tezy programowe dla Gminy Milejewo:

 • Kompleksowa aktualizacja miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, która otworzy drogę do rozwoju naszej gminy;
 • Adaptacja  budynku po byłym gimnazjum na żłobek oraz gminne centrum sportu;
 • Remonty istniejących dróg lokalnych i chodników, rozbudowa oświetlenia ulicznego na terenie gminy;
 • Podjęcie działań zmierzających do pozyskania środków unijnych na skanalizowanie kolejnych  miejscowości gminy;
 • Budowa i remonty świetlic ogólnodostępnych dla mieszkańców;
 • Doposażenie w sprzęt i szkolenie członków OSP, w tym w zakresie ratownictwa drogowego;

Hasło wyborcze Marioli Sznajder i jej komitetu to: Przeszłość szanujemy, przyszłość budujemy!

1 komentarz

 • Mieszkaniec Reply

  5 kwietnia 2024 at 20:34

  Jak nie wygra to ta gmina upadnie… Powodzenia!

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register