Kolejne dary z Elbląga ruszyły do Ukrainy

Kolejne 14 ton darów wyjechało wczoraj do Tarnopola, naszego miasta partnerskiego na Ukrainie. Oprócz żywności, śpiworów, odzieży zapakowany został sprzęt AGD – pralki, lodówki, kuchenki mikrofalowe, czajniki podarowane przez firmę EURO-net Sp. z o.o. i pralki zakupione przez Związek Pracodawców Ziemi Elbląskiej.

Sprzęt posłuży uchodźcom z południa i wschodu Ukrainy, którzy przebywają w Tarnopolu. W transporcie znajdują się także dary dla Polaków mieszkających w Tarnopolu, z którymi Prezydent Witold Wróblewski miał okazję spotkać się w czasie wizyty na Ukrainie.

– Bardzo dziękuję wszystkim darczyńcom, mieszkańcom Elbląga, przedsiębiorcom za przekazanie darów, strażnikom miejskim i pracownikom MOSiR, za pomoc w załadunku oraz elbląskim celnikom za sprawną odprawę. Szczególne podziękowania składam elbląskiemu zakładowi General Electric za sfinansowanie transportu darów na Ukrainę – podkreśla Prezydent Witold Wróblewski.

Dotychczas, łącznie w czterech transportach wysłaliśmy z Elbląga ok. 51 ton darów. Do pomocy mieszkańcom Tarnopola przyłączają się również nasi inni partnerzy zagraniczni. Zbiórkę darów i wysyłkę zorganizowało już francuskie Compiegne, pomoc organizowana jest także w niemieckim Leer.

Elbląg dla Tarnopola
Elbląg dla Tarnopola
Elbląg dla Tarnopola
Elbląg dla Tarnopola
Elbląg dla Tarnopola
Elbląg dla Tarnopola

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register