Ksiądz z Elbląga oddał pieniądze z „tacy” na WOŚP. Głośno o tym w całej Polsce!

Jak informowaliśmy wczoraj, ksiądz proboszcz Kazimierz Klaban z parafii kościoła polskokatolickiego Dobrego Pasterza w Elblągu oddał zebrany z „tacy” pieniądze na WOŚP. Jak się okazuje, stało się to za zgodą całej parafii. Elbląski sztab Orkiestry był o tym wcześniej już poinformowany.

Głośno o elbląskim duchowny stało się za sprawą zdjęć, jakie pojawiły się na facebookowym koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Elblągu. Na fotografiach widać, jak ksiądz z kościoła polskokatolickiego w świątyni wrzuca pieniądze do puszki wolontariuszy WOŚP.

O tym informowaliśmy już wczoraj tu: http://fakty.elblag.pl/wosp-w-elblag-zbieral-pieniadze-w-kosciele-ksiadz-wrzucil-pieniadze-do-puszki-z-zebranej-tacy/

Jak się okazuje, to nie była żadna spontaniczna akcja. Ksiądz proboszcz kościoła polskokatolickiego już wcześniej ustalił z parafianami, że niedzielna zbiórka „tacy” zostanie przeznaczona na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Proboszcz Klaban sam zadzwonił do sztabu WOŚP zapraszając do kościoła wolontariuszy „Orkiestry”.

Ksiądz proboszcz Kazimierz Klaban mówi, że dla niego to nie był żaden dylemat moralny, ponieważ z WOŚP utożsamia się od dawna. Ponadto sam zmaga się z wieloma problemami zdrowotnymi i w szpitalu korzystał ze sprzętu zakupionego w ramach tej akcji. Teraz, jak mówi, czuje potrzebę odwdzięczenia się za pomoc w ratowaniu zdrowia i życia.

To było podyktowane potrzebą serca – mówi Wirtualnej Polsce. – Dlaczego? Prosto powiem. Jestem po przejściach zdrowotnych. Miałem dwa udary mózgu i zawał serca, niejednokrotnie leżałem w szpitalu. Byłem podłączony pod różnego typu urządzenia, na niektórych widniały właśnie serduszka.

Ksiądz podkreśla, że dla niego najważniejsza jest idea pomagania, a nie polityczne spory. – Trzeba dzielić się z innymi potrzebującymi. Ogłosiłem w kościele, że ja nie agituję, ale od siebie przekazuję całą tacę – tłumaczy.

Jak mówi, uczy ludzi tego, żeby nie patrzeć na czubek własnego nosa, ale zauważać drugiego człowieka. Chwali się również, że wierni byli pod wrażeniem tego gestu.

Co myśli o postawie duchownych, którzy krytykują WOŚP? – Księża to też ludzie. Ile jest ludzi, tyle charakterów i podejść. Ja kieruję się swoją myślą. Chociaż działanie innych niejednokrotnie jest dla mnie niezrozumiałe – tłumaczy i przyznaje, że choć był to pierwszy raz, gdy włączył się do zbiórki, to teraz zamierza wspierać Orkiestrę co roku.

 

1 komentarz

  • Jancia Reply

    15 stycznia 2018 at 20:21

    Brawo dla Proboszcza jest przykladem dla wielu innych Proboszczy naszego miasta.A wiekszosc z nich jest wrogo nastawiona na tak piekna akcje.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register