Kto otrzymał Nagrodę Prezydenta Elbląga za rok 2021?

Tradycyjnie już 6 stycznia w wieczór Trzech Króli poznaliśmy laureatów nagród Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego za rok 2021. Z uwagi na pandemię, uroczystość wręczenia nagród oraz Koncert Noworoczny nie mogły odbyć się z udziałem publiczności. Publiczność mogła jedynie obejrzeć koncert za pośrednictwem telewizji i mediów społecznościowych.

Koncert Noworoczny to okazja do podsumowania minionego roku i zaprezentowania planów na najbliższe miesiące. Przedsięwzięcia, które były realizowane w naszym mieście w 2021 roku przedstawione zostały w materiale filmowym.

Był to trudny rok. Pandemia, różnego rodzaju niebezpieczeństwa nie sprzyjały firmom, instytucjom oraz samorządom do realizacji planów. Przed nami również trudny czas – zmiany podatkowe, rosnąca inflacja, ale z optymizmem patrzę na to, co nas czeka. Jesteśmy dobrze przygotowani. Mamy przygotowane projekty i programy, które będą służyły mieszkańcom i rozwojowi miasta. Przykładem jest fakt, że w kluczowych przedsięwzięciach regionalnego programu operacyjnego są inwestycje infrastrukturalne w elbląskim porcie, za co dziękuję Panu Marszałkowi. Dziękuję również za dotychczasową współpracę, dzięki której pozyskujemy środki unijne. Dziękuję również za dobrą współpracę Panu Przewodniczącemu Rady Miejskiej, radnym, pracownikom Urzędu oraz jednostek miejskich. Za chwilę będę miał przyjemność wręczyć nagrody za szczególne osiągnięcia w minionym roku. Serdecznie gratuluję wszystkim laureatom. Życzę wszystkim wszelkiej pomyślności, a przede wszystkim zdrowia i powrotu do normalności – mówił podczas koncertu prezydent Witold Wróblewski.

Tradycyjnie, podczas gali Prezydent Witold Wróblewski wręczył Nagrody za 2021 rok za szczególne osiągnięcia w pracy na rzecz miasta. Zostały one przyznane w 9 kategoriach.

W kategorii Przedsiębiorczość i innowacja laureatem został Pan Mirosław Markiewicz – właściciel firmy Zakład Ogólnobudowlany inż. Mirosław Markiewicz z siedzibą w Elblągu.

W kategorii Ochrona zdrowia nagrodę otrzymał Dział Ratownictwa Medycznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

Za Działalność społeczną nagrodzona została Pani Teresa Urban –  pełnomocnik Prezydenta Elbląga ds. osób starszych, członek zarządu Uniwersytetu III Wieku i Osób Niepełnosprawnych, przewodnicząca Elbląskiej Rady Seniorów.

W kategorii Kultura i Sztuka nagrodę otrzymało Centrum Spotkań Europejskich ŚWIATOWID.

Laureatem w kategorii Działalność oświatowa i naukowa został Zespół Szkół Mechanicznych w Elblągu.

W kategorii Sport i Turystyka nagrodzony został Pan Robert Karaś – elblążanin, Mistrz i rekordzista świata na dystansie pięciokrotnego Ironmana w 2021 roku.

Za działalność ekologiczną laureatką została Pani Anna Kamińska prowadząca Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Zwierząt Jelonki, Prezes Fundacji “ZWIERZĘTOM W POTRZEBIE”.

W kategorii Inne nagrodę otrzymało dwóch laureatów: Gerhard Przybylski, Prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Elblągu oraz Marco Cocchieri, właściciel restauracji AMORE MIO.

Nagrodę honorową otrzymał natomiast Edward Parzych. Elbląski przedsiębiorca, kolekcjoner dawnego rzemiosła i sztuki, mecenat sportu.

Informacja o laureatach Nagród Prezydenta za rok 2021.

Galę uświetnił koncert w wykonaniu KAROLINY LESZKO – wokalistki, uczestniczki programów: The Voice of Poland i Must Be The Music oraz MARCINA JAJKIEWICZA – wokalisty jazzowego, musicalowego oraz rozrywkowego, aktora musicalowego i dyplomowanego instruktora wokalnego, w towarzystwie muzyków Elbląskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą ARIELA LUDWICZAKA. W programie koncertu znalazły się polskie i światowe przeboje lat 20 i 30. W bogatym repertuarze usłyszeć mogliśmy m.in. takie utwory jak: Tango milonga, This Can’t Be Love, Seksapil, czy Powróćmy jak za dawnych lat.

Powtórkę z Gali wręczenia nagród oraz koncertu obejrzeć będzie można w niedzielę 9 stycznia o godz. 16.00 na antenie telewizji Truso TV, a także w mediach społecznościowych Miasta Elbląg i Truso TV.

1 komentarz

  • ANKA Reply

    12 stycznia 2022 at 12:53

    mój e-maill nie będzie opublikowany bo napisałem prawdę i ani jednego słowa pochlebnego o wróblewskim ? a za co mam go chwalić skoro on nas elblążan traktuje jak zło konieczne ? niech w końcu przychyli się do potrzeb mieszkańców bo nie jesteśmy pod zaborem niemieckim

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register